نمایندگان عضو کمیسیون بهداشت و درمان از مناطق زلزله زده بازدید بعمل آوردند

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمراستان آذربایجانشرقی جمعی از نمایندگان عضو کمیسیون بهداشت و درمان امروز جمعه 31 شهریور از نقاط مختلف شهر های زلزله زده اهر و هریس و ورزقان بازدید بعمل آوردند واز نزدیک در جریان روند امدادرسانی ،بازسازی مناطق زلزله زده قرار گرفتند.

در این بازدیدکه معاون حقوقی و امور مجلس جمعیت هلال احمرومعاون سازمان امدادو نجات و مدیر عامل هلال احمر استان نیز حضور داشتند، نمایندگان مردم ضمن قدردانی از خدمات ارائه شده توسط دستگاههای امدادرسان و هلال احمرخواستار تسریع در امر بازسازی و رعایت استانداردهای لازم در ساخت و سازخانه ها ومراکز درمانی و...شدند.


http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/90011212770806202346.jpg


ادامه مطلب
نوشته شده توسط امدادگر  | لینک ثابت |


اربعین جان باختگان زلزله آذربایجانشرقی گرامی داشته شد

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجانشرقی طی مراسمی یاد و خاطره چهلمین روزجان باختگان زلزله آذربایجانشرقی گرامی داشته شد.

دراین مراسم که به همت سپاه ،شهرداری و ادارات بخش خواجه هریس و با مشارکت جمعیت هلال احمر استان آذربایجانشرقی  در مسجد صاحب الزمان بخش خواجه ترتیب یافته بود،اقشار مختلف مردم ،جمعی از خانواده هاو منسوبین حادثه دیدگان ،تعدادی از مسئولین ونمایندگان مجلس شورای اسلامی وائمه جمعه و جماعات  شرکت داشتند.


http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/48826146647207117087.jpg


ادامه مطلب
نوشته شده توسط امدادگر  | لینک ثابت |

تصاویر بازدید دکتر ابولحسن فقیه از سعید آباد چهارشنبه بیست و نهم شهریور 1391 20:6
تصاویر بازدید دکتر ابولحسن فقیه و مهندس قدمی  از پایگاه هوایی سعید آباد

http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/47524245459553182989.jpg


ادامه مطلب
نوشته شده توسط امدادگر  | لینک ثابت |

تصاویر بازدید دکتر ابولحسن فقیه (ریاست جمعیت هلال احمر کشور ) از مناطق زلزله زده

http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/21454694955307470254.jpg


ادامه مطلب
نوشته شده توسط امدادگر  | لینک ثابت |

گزارش تصویری طرح توزیع مهرانه توسط اعضای جوانان در آستانه بازگشایی مدارس

http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/13426173029217520362.jpg


ادامه مطلب
نوشته شده توسط امدادگر  | لینک ثابت |

کارهای عمرانی توسط اعضای سازمان جوانان چهارشنبه بیست و نهم شهریور 1391 19:55
کارهای عمرانی توسط اعضای سازمان جوانان

http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/99828950828377948782.jpg


ادامه مطلب
نوشته شده توسط امدادگر  | لینک ثابت |

گزارش تصویری توزیع گوشت گرم در روستای رشت آباد قدیم اهر

http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/21070023570762855621.jpg


ادامه مطلب
نوشته شده توسط امدادگر  | لینک ثابت |

چهارشنبه بیست و نهم شهریور 1391 19:51
گزارش تصویری حضوردکتر فقیه رئیس هلال احمر در روستای مالالار از توابع اهر مورخه 28 شهریور

http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/14846371270274428859.jpg


ادامه مطلب
نوشته شده توسط امدادگر  | لینک ثابت |

سفر به سرزمین ارسباران چهارشنبه بیست و نهم شهریور 1391 19:2

سفر به سرزمین ارسباران

از روزی که زلزله وحشتناک و ویرانگرارسباران بوقوع پیوسته یک لحظه مردم و مسئولان آرام و قرار ندارندوهرروز به مناطق زلزله زده رفت و آمد دارندو تمام هم و غمشان این است که بتوانندبا تدبیرو راهکارهی مناسب نسبت به کاهش آثار و آلام  و رفع ویرانیهای حاصل از زلزله اقدام نمایندودر یک جمله می توان گفت این روزها دل ایران در ارسباران می تپد،در این میان یکی از دستگاههایی که فکر و ذکری جز بهبود وضع آسیب دیدگان از زلزله نداردجمعیت هلال احمر می باشد.جمعیتی که از دقایق اولیه وقوع زلزله تا حالا با خدمات شایسته خود تحسین همگان را بر انگیخته است و از مسئولین کشوری و لشگری گرفته تا افراد آسیب دیده در روستاهای دور دست زبان به تحسین و تمجید آن گشوده اند .

رهبر فرزانه و اندیشمندانقلاب حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پایان بازدید از مناطق زلزله زده استان آذربایجان شرقی ،خدمات اولیه ارائه شده به حادثه دیدگان زلزله اخیر از جمله توزیع چادر را بی نظیر خواندند .

محمود احمدی نژادرئیس جمهورکشورمان در پایان بازدید از مناطق زلزله زده با تقدير از تلاش هاي امدادگران جمعيت هلال احمر، اقدامات انجام شده در مناطق زلزله زده آذربايجان با وجود طبيعت سخت و کوهستاني آن را بسيار ارزشمند توصيف کرد و گفت: انجام عمليات جستجو و نجات در مدت 12 ساعت و عمليات امداد و اسکان موقت در مدت زمان 48 ساعت کم نظير و در جهان نوعي رکورد محسوب مي شود.

دکتر رحیمی معاون اول رئیس جمهوردر بازدیدیکه از روستاهای مختلف داشتند به خدمات هلال احمراشاره کرده و گفتند:جمعیت هلال احمر از بدو وقوع زلزله ،منشا خدمات بسیاری به زلزله زدگان شده است.

دکتر بیگی استاندارآذربایجانشرقی :موفقیتی که در امر امداد ونجات توسط جمعیت هلال احمر صورت گرفت امیدواریم در امر باز سازی نیز بوقوع بپیوندد.

مهندس تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با یا آوری خدمات امدادی موفق گفت :بعداز دوره امداد و نجات موفقی که با کمک مسئولین بویژه جمعیت هلال احمر در مناطق زلزله زده آذربایجانشرقی صورت گرفت نوبت به بازسازی رسیده است.

مهندس قدمی معاون وزیر و رئیس سازمان بحران کشورازدیگر مسئولین بازدید کننده از مناطق زلزله زده در گفتگو یی تصریح کردند : جمعیت هلال احمردر سایه خدمات صادقانه و زحمات شبانه روزی عوامل و نیروی انسانی خدوم، در میان مردم از جایگاه و محبوبیت خاصی بر خوردار است و امیدواریم روز به روز این جایگاه تقویت شودو....الخ

در این میان موفقیت های هلال احمر را می توان مدیون تلاشهای خالصانه و صادقانه  امدادگران و نجاتگران گمنام ومدیران و پرسنل زحمت کش آن دانست که هموار با حضور موثر و پر رنگ خود رنگ اندوه را از چهره غبار گرفته ارسباران تا حدودی زدوده اند.

رئیس و دبیرکل جمعیت هلال احمرو روسای سازمان های امدادو نجات و جوانان و...ومدیران کل هلال احمربصورت مداوم پیگیر وضعیت معیشتی زلزله زدگان بوده و با سفرهای مکررخود و حضور در مناطق زلزله از نزدیک در جریان روند امدادرسانی قرار گرفته و نسبت به رفع مایحتاج زلزله زدگان اقدام می نمایند.

در همین راستا در جریان سفرمعاون اول رئیس جمهور،دکتر ابوالحسن فقیه رئیس جمعیت هلال احمر روز سه شنبه 28شهریوربهمراه رئیس سازمان امداد ونجات ومدیر عامل و جمعی از مسئولین هلال احمراستان آذربایجانشرقی عازم مناطق زلزله زده شدند.


http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/56075421465130454895.jpg

در ابتدا دکتر فقیه و همراهان به روستای ولیلو از توابع شهرستان هریس رفتندوبعد از استماع صحبتهای زلزله زدگان وسخنان معاون اول رئیس جمهوروقرار گرفتن در جریان باز سازی به روستای زلزله زده رشت آباد قدیم از توابع ورزقان رهسپار شدند.از نکات قابل توجه در روستای رشت آبا د قدیم اهر،مشارکت درکارهای عمرانی اعضای جوانان جمعیت هلال احمربوداعضای جوانان جمعیت هلال احمر در راستای اجرا نمودن سیاستهای سازمان جوانان در مناطق زلزله تاکنون طرحها و برنامه های متعددی درروستاهای آسیب دیده از زلزله پیاده نموده اند.


http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/04121367522290490842.jpg

همچنین در این روستاستاد مرکزی امدادرسانی جمعیت هلال احمر مستقر دراهر اقدام به پخش گوشت گرم بسته بندی شده در میان روستائیان نموده بود.


http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/44753527188964480410.jpg


در ادامه دکتر فقیه و همراهان جهت بررسی  چادرهای اقلیمی که در روستای ساری یارقان از توابع اهر بر پا گردیده بودبه محل یاد شده عزیمت نمودنددر این روستا نیز اعضای سازمان جوانان جمعیت هلال احمر طرح  مهرانه توزیع لوازم التحریر و کیف برای دانش آموزان داشتند. لازم به توضیح است  در راستای کمک رسانی به مردم زلزله زده آذربایجان شرقی و همچنین با توجه به بازگشایی مدارس، سازمان جوانان جمعیت هلال احمر 25 هزار بسته مهرانه ویژه دانش آموزان را از سه شنبه هفته جاری به مناطق زلزله زده ارسال می‌کند.این بسته‌ها که شامل کیف، لوازم التحریر و بروشور‌های آموزشی می‌شود با اولویت قرار دادن دانش آموزان دختر و پسر دبستانی و دانش آموزان دختر و پسر راهنمایی در مناطق زلزله زده توزیع می‌شود.


http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/19121564858092131685.jpg

دکتر فقیه  رئیس جمعیت هلال احمر نهار ،میهمان امدادگران و جوانان در روستای مالالاراز توابع شهرستان اهربود ندکه بعد از صرف نهارواقامه نمازمدتی نیز پای صحبت امدادگران و جوانان و پرسنل که مشتاقانه منتظر دیدار با ایشان بودندنشستند.


http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/50694883745864371481.jpghttp://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/76162745159049931600.jpg

برنامه بعدی رئیس جمعیت هلال احمر بازدید از یکی ازبزرگترین پروژه های عمرانی جمعیت هلال احمردر منطقه سعید آباد تبریز بوددر این بازدید دکتر فقیه ضمنبازدید ازسوله ها و آشیانه بالگرد بر ضرورت اتمام و بهره برداری از این پروژه عظیم تاکید ورزیدند.


http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/47524245459553182989.jpg

در حاشیه بازدید از پایگاه هوایی شمالغرب کشور ،رئیس جمعیت هلال احمر با تعدادی ازداوطلبان که در یکی از انبارهای سعید آباد مشغول بسته بندی کمکهای مردمی به زلزله زدگان بودنددیدار و از نزدیک در جریان کار قرار گرفتند.


http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/27412608369981451929.jpg

برنامه پایانی سفر یک روزه رئیس جمعیت هلال احمر به آذربایجانشرقی شرکت در جلسه بازسازی مناطق زلزله زده در استانداری آذربایجانشرقی با حضور معاون اول رئیس جمهور بود.


نوشته شده توسط امدادگر  | لینک ثابت |


از جمعیت هلال احمر که از بدو وقوع زلزله ،منشا خدمات بسیاری به زلزله زدگان هستند تقدیر می نمائیم

روز گذشته –سه شنبه 28شهریور-معاون اول رئیس جمهور در صدر هئیتی متشکل از رئیس جمعیت هلال‌احمر ،وزرای راه و شهرسازی، صنعت، معدن و تجارت، نیرو، کشاورزی، معاون رئیس‌‌جمهور در اجرای قانون اساسی، رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی وجمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از مناطق زلزله زده آذربایجانشرقی بازدید بعمل آوردند و در جریان امدادرسانی وروندبازسازی قرارگرفتند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمراستان آذربایجانشرقی ،دکتر رحیمی معاون اول رئیس جمهوردر این بازدیدها که از روستاهای مختلف صورت گرفت به خدمات هلال احمراشاره کرده و گفتند:از جمعیت هلال احمر که از بدو وقوع زلزله ،منشا خدمات بسیاری به زلزله زدگان هستند تقدیر می نمائیم ودر خواست می کنیم نسبت به بالا بردن مقاومت چادرها در برابر سرما وتهیه چادرهایی که سرمای  تا 30درجه زیر صفر را تحمل می کنند اقدام نمایدتا در صورت نیازو در مواقع ضرورت استفاده شود.

 دکتر بیگی استاندارآذربایجانشرقی در پایان این بازدیددر جلسه سه شنبه شب که در استانداری برگزار گردیدگفت:موفقیتی که در امر امداد ونجات توسط جمعیت هلال احمر صورت گرفت امیدواریم در امر باز سازی نیز بوقوع بپیوندد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمراستان آذربایجانشرقی در این جلسه ،مهندس تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیزبا یا آوری خدمات امدادی موفق گفت :بعداز دوره امداد و نجات موفقی که با کمک مسئولین بویژه جمعیت هلال احمر در مناطق زلزله زده آذربایجانشرقی صورت گرفت نوبت به بازسازی رسیده است.

دکتر فقیه رئیس جمعیت هلال احمرکشور نیزدر این جلسه اعلام کردند  :ما   در میان  کلیه آسیب دیدگان از زلزله  دفترچه توزیع کرده ایم و هرکسی که دفترچه داشته باشدو هرکجا هم در مناطق زلزله زده مستقر باشدچه در چادرو چه در کانکس ،خدمات امدادی بعد از این  با هماهنگی بنیاد مسکن دریافت خواهد کردو برای تامین گرمایش چادرها طبق روال معمول والورتوزیع کرده ایم که ضرورت تامین نفت از طریق دستگاههای مسئول را ایجاب می نمایدو در صورت جواب دهی سیستم برق ،هیترهای برقی طراحی کرده ایم و آماده هستیم با هماهنگی لازم در میان زلزله زدگان توزیع نمائیم.

مهندس قدمی معاون وزیر و رئیس سازمان بحران کشورادیگر مسئولین بازدید کننده از مناطق زلزله زده در گفتگو یی تصریح کردند : جمعیت هلال احمردر سایه خدمات صادقانه و زحمات شبانه روزی عوامل و نیروی انسانی خدوم، در میان مردم از جایگاه و محبوبیت خاصی بر خوردار است و امیدواریم روز به روز این جایگاه تقویت شود

نوشته شده توسط امدادگر  | لینک ثابت |

نیروهای امدادی جمعیت هلال احمرآذربایجانشرقی در حال آماده سازی کیسه خواب ها

http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/92471327940274750233.jpg

http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/77658479500569190254.jpg


ادامه مطلب
نوشته شده توسط امدادگر  | لینک ثابت |

برگزاری مرحله استانی اولین دوره انتخابات باشگاه امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمراستان آذربایجانشرقی

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمرآذربایجانشرقی مرحله استانی اولین دوره انتخابات باشگاه امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمراستان آذربایجانشرقی صبح امروزدوشنبه 27شهریوربا حضور منتخبین شهرستانی در تالار اندیشه ائل گولی تبریز برگزارگردید.

در ابتدای این مراسم حمید حسین پورمعاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان با یاد آوری ضرورت تشکیل این باشگاه و ساماندهی نیروهای امدادی، گزارش مختصری از روند امدادرسانی به زلزله زدگان ارائه دادند

وی افزود :یکی از عوامل اصلی موفقیت امدادگران در امر امداد رسانی به حادثه دیدگان زلزله اخیراستان ساماندهی و آموزش نیروهای امدادی از قبل بود که این امر بایستی بیش از پیش تقویت شود.

گفتنی است در بخش  برادران آقایان وحید بهروان ، وحید احمدی ،ابراهیم اکبری ودر بخش خواهران خانمها مژگان امیر صادقی، کبری خلیلی به تر تیب با کسب اکثریت آرا بعنوان اعضای اصلی و سجاد گنجه ای و فاطمه تمدن  بعنوان اعضای علی البدل انتخاب شدند.


http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/63867918967677379236.jpg

http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/51712689291109013864.jpg


ادامه مطلب
نوشته شده توسط امدادگر  | لینک ثابت |

حجت الاسلام محمد علی احمدیان :

هلال احمر آذر بایجان شرقی در زلزله وظیفه خود را به خوبی ادا کرد

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر استان آذربایجان شرقی گفت: هلال احمر استان آذربایجان شرقی در وقوع زلزله آذربایجان شرقی با تمام توان در خدمت زلزله زدگان بود

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر استان  در گفتگو با خبرنگاران از ارائه مستمر خدمات به زلزله زدگان این استان توسط اعضای این جمعیت خبر داد و گفت: با تمام توان در خدمت زلزله زدگان استان هستیم.

وی  افزود: 246 روستای زلزله زده  در استان خدمت رسانی شده است که در مجموع 12 هزار و 70 نفر جمعیت دارد.

وی ضمن بیان این مطلب که مردم مصمم تر از قبل به واجبات خود مخصوصا به صورت دسته جمعی عمل می کنند افزود:220 دستگاه خیمه نماز در مناطق زلزله زه استان برپا شده است که علاوه بر اقامه نماز جماعت کار فرهنگی در این جادر ها نیز انجام می شود.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمراستان آذربایجانشرقی: وی ضمن تاکید بر رعایت هرچه بیش تر مسائل بهداشتی و درمانی افزود:هلال احمر استان تمامی اقلام مورد نیاز بهداشتی اعم از پودر لباسشویی ، صابون ، گالن آب و تانکر آب ، حوله و دیگر مواد مورد نیاز را در اختیار مردم زلزله زده قرار داده است.

وی در پایان سخنان خود از زحمات همه دست اندرکاران در مدیریت صحیح این بحران تشکر و قدردانی کرد و برای بازماندگان متوفیان این حادثه ناگوار از خداوند متعال صبر مسالت نمود.


http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/22100475298226263948.jpg


ادامه مطلب
نوشته شده توسط امدادگر  | لینک ثابت |

انعکاس مشکلات زلزله زدگان به مسئولین و برطرف نمودن آنها از وظایف اصلی بازرسی  است

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجانشرقی ،محمد مهری مسئول بازرسی جمعیت هلال احمر با اعلام مطلب فوق افزود:بازرسی جمعیت هلال احمر از دقایق اولیه زلزله پابه پای امدادگران در مناطق زلزله زده حضوریافته  و هر جا که متوجه نواقص و مشکلات در مسیر امداد رسانی شده نسبت به انعکاس آنها به مدیران و مسئولین امدادی اقدام و متعاقبا موجب رفع  نواقص گردیده است.

وی ادامه داد: با توجه به حضور گسترده وخدمات  خالصانه و شبانه روزی عوامل امدادی و رفع مایحتاج زلزله زدگان مربوط به هلال احمربحمد الله تا اکنون  مشکل خاص و حادی   مشاهده نگردیده است.

http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/45029688521472805150.jpg

نوشته شده توسط امدادگر  | لینک ثابت |

تصاویر جدید از استقرارآشپزخانه جمعیت هلال احمر سیاردرمناطق زلزله زده

http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/45003746885444016946.jpghttp://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/98222852665833254940.jpgادامه مطلب
نوشته شده توسط امدادگر  | لینک ثابت |

گزارش تصویری فعالیت هلال احمر در مناطق زلزله زده پنجشنبه بیست و سوم شهریور 1391 21:54

http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/20989732893260853452.jpg

http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/19432976065527025632.jpg


ادامه مطلب
نوشته شده توسط امدادگر  | لینک ثابت |

بازدید نمایندگان مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی از مناطق زلزله زده دهستان اسپیران تبریز

معاون حقوقی و امور مجلس جمعیت هلال احمربهمراه جمعی از نمایندگان مردم تبریز،آذرشهرواسکودر مجلس شورای اسلامی از مناطق زلزله زده اسپیران تبریز بازدید بعمل آوردند.

به گزارش روابط عمومی وارتباطات مردمی  جمعیت هلال احمراستان  آذربایجانشرقی، صبح روزچهارشنبه 22شهریورماه ،2تن از نمایندگان مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، معاون حقوقی و امور مجلس جمعیت هلال احمرکشورو جمعی ازمسئولین هلال احمر از چندین روستای زلزله زده دهستان اسپیران در بخش مرکزی شهرستان تبریزبازدید کردند.

در این بازدیددکتر پزشکیان و دکتر منادی دوتن از نمایندگان مردم تبریز،آذرشهرواسکودر مجلس شورای اسلامی ومهندس صنایعی  معاون حقوقی و امور مجلس جمعیت هلال احمرکشور، ضمن دلجویی از آسیب دیدگان ،براسکان دائمی روستائیان تا پیش از فرارسیدن فصل سرماتأکید کردند.


http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/25723784889506736064.jpg

نوشته شده توسط امدادگر  | لینک ثابت |

سیل وسرما دوحادثه دیگردرکمین آسیب دیدگان زلزله چهارشنبه بیست و دوم شهریور 1391 18:41

سیل وسرما دوحادثه دیگردرکمین آسیب دیدگان زلزله

بدنبال وقوع زلزله در شهرهای هریس، اهر و ورزقان واسکان اضطراری آسیب دیدگان در چادرهای هلال احمر،تغییرات جوی شدیدا زلزله زدگان واحشام آنها را تهدید می کند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجانشرقی بطوری که سیل در روستای بیلوردی هریس به چادرهای زلزله زدگان واردشده وزندگی چادر نشینی آنها را بهم زده است.

علی مجیدی رئیس جمعیت هلال احمرهریس در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد: خوشبختانه این حادثه تلفات جانی نداشته است ولی چادرها را غیر قابل سکونت نموده است.

وی ادامه داد: جمعیت هلال احمرجهت رفع آبگرفتگی  و مشکل آسیب دیدگان ،مجددا اقدام به توزیع  40 دستگاه چادر، 40 شعله والور و100 تخته پتو در میان آسیب دیدگان از سیل نمود.


http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/40178462860073344813.jpg

نوشته شده توسط امدادگر  | لینک ثابت |

روایتی دیگر ازصبرواستقامت مردم سرزمینم چهارشنبه بیست و دوم شهریور 1391 11:1

اندوه سکوت

روایتی دیگر ازصبرواستقامت مردم سرزمینم

قره العین من آن میوه دل یادش باد         که چه آسان بشد و کار مرا مشکل کرد1

اولین بار که تصویرش را در فضای مجازی دیدم ازشدت درد بر خویش لرزیدم ،تصویر با تمام وجود فریاد اندوه و حزن مردی را روایت می کردکه نعش جگر گوشه خودرا در آغوش گرفته ،گلبرگ آمالش را در دست باد خزان پژمرده می دیدوبیاد سالهای گذشته ،سالهای با او بودن ،ناله های جگر سوزو دلخراشش را از نهاد جان بلند می کرد.تصویری که اشگ هر بیننده را به رخساره روانه می کرد،التماس پدری را به نمایش گذاشته بودکه مدام فریاد می زد:

از من جدا مشو که توام نور دیده ای        آرام جان و مونس قلب رمیده ای2

http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/96122580524355620617.jpg

امروزبرحسب اتفاق بهمراه امدادگران و مسئولین هلال احمربه روستای زلزله زده گیویچ از توابع بخش خواجه هریس رفته بودم ،اهالی گیویچ گرد مسئولین حلقه زده ومشکلات و درد دلهای خود را بیان می کردندواز فرا رسیدن فصل سرما وتامین سر پناه ابراز نگرانی می کردند دراثنای دیدار با مردم ، ناگهان چهره اندوه بار مردی نظرم را بخود جلب کرد با خود گفتم :خدایا من ایشان را کجا دیده ام چقدر چهر ه اش آشناست! در همین فکر بودم که بی اختیار بیاد تصویریکماه پیش افتادم که دراینترنت دیده بودم ،آری تصویر وچهره کاملا باهم منطبق بودند . این همان مرد محنت کشیده تصویربود که نعش میوه دل خودرا در آغوش گرفته بود.

بسراغش رفتم ،با همان صفا و سادگی خاص روستاییش به استقبالم آمدسرصحبت را باز کردم واز او خواستم تا از آن دقایق وحشتناک 21 مردادحوالی ساعت17 واز آن واقعه در دناک  برایمان بگوید.

آهی کشید و خودش را معرفی کرد و گفت:

من علی عابدپوراهل روستای گیویچ از توابع بخش خواجه هریس هستم ،آن روز بهمراه فرزند سه ساله ام در صحرا بودیم و از صبح با پسرم سر زمین کشاورزی کار کرده بودیم ،خستگی کار از چهره فرزندم آشکاربود،به او گفتم پسرم تو خسته شده ای بیا برویم خانه اندکی استراحت کن ،مقابل خانه که رسیدیم فرزندم بی اختیار مرا بغل کردانگار قصد جدا شدن از من را نداشت ،دلم هری فرو ریخت در آغوش کشیدم ورویش را بوسیدم وجایش را در خانه پهن کردم ،آرام آرام پسرم چشمهایش را بست و بخواب فرو رفت،هرگز گمان نمی کردم این خواب ،خواب ابدی فرزندم خواهد بود . از خانه بیرون آمدم عقربه های ساعت کم کم به ساعت 17 نزدیک می شد.ناگهان صدای وحشتناکی از دل کوه اطراف روستا بر خاست دریک لحظه سقف آسمان شکافت وزمین و زمان بهم ریخت گرد و غبار غلیظی آسمان را فرا گرفت .خدایا چه اتفاقی افتاده است. صدای شیون زنان و مردان روستا مدام بگوش می رسید.فوری خودم را به روستا رساندم به اولین خانه ،در ورودی روستا که در اثر زلزله ویران شده بودرسیدم فوری بهمراه سایر اهالی به امدادرسانی پرداختیم وقتی که در امدادرسانی بودیم ناگاه بیاد فرزندم افتادم که در خانه بودندهراسان و شتابان بطرف خانه خودمان دویدم. چه می دیدم خدایا خانه به تلی از خاک تبدیل شده بودبسراغ اتاقی که فرزندم را در آنجا خوابانده بودم رفتم خاکها را تند تند کنار زدم ،جسد نیمه جان فرزندم را از زیر آوار در آوردم  در آغوش گرفته بطرف شهر و بیمارستان روانه شدم که هنوز به سه راهی بخش خواجه نرسیده بودم که جان به جان آفرین تسلیم کردو به آسمانها پرکشید و داغ فراق را بر دلم گذاشت و رفت.

ای کاروان آهسته ران کارام جانم می رود       آن دل که با خود داشتم با دلستانم می رود3


http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/02101112133530335756.jpg

خبرهای سهمگین ودردناک مکرر رد و بدل می شدکه هرکدام به تنهایی کافی بود تاکمرشنونده اش  را خم کند .همین طور هی خبر پشت خبردر فضای حزن انگیز گیویچ می پیچید.

مي آمدیم و كله ي من گيج و منگ بود
انگار جيوه در دل من آب مي كنند
پيچيده صحنه هاي زمين و زمان به هم
خاموش و خوفناك همه مي گريختند
مي گشت آسمان كه بكوبد به مغز من
دنيا به پيش چشم گنهكار من سياه
وز هر شكاف و رخنه ي(خانه) غريو باد
يك ناله ي ضعيف هم از پي دوان دوان
مي آمد و به مغز من آهسته مي خليد:
تنها شدي پسر4

تازه  به روستا برگشته بودم که  گفتند مادرم نیز در زیر آوار جان داده است .


http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/44834896070018417690.jpg

با این ما تسلیم مشیت واراده قادر بی همتا هستیم

ماها تو سفر کردی و شب ماند و سیاهی

نه مرغ شب از ناله من خفت و نه ماهی

شد آه منت بدرقه راه و خطا شد

کز بعد مسافر نفرستند سیاهی

آهسته که تا کوکبه اشک دل افروز

سازم به قطار از عقب قافله راهی

آن لحظه که ریزم چو فلک از مژه کوکب

بیدار کسی نیست که گیرم به گواهی

چشمی به رهت دوخته ام باز که شاید

بازآئی و برهانیم از چشم به راهی

دل گرچه مدامم هوس خط تو دارد

لیک از تو خوشم با کرم گاه به گاهی

تقدیر الهی چو پی سوختن ماست

ما نیز بسازیم به تقدیر الهی

تا خواب عدم کی رسد ای عمر شنیدیم

افسانه این بی سر و ته قصه واهی5

http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/14011321545375395162.jpg

نویسنده :علی شهودی- مسئول روابط عمومی جمعیت هلال احمراستان آذربایجانشرقی

بیست ویکم شهریور ماه سال 1391- تبریز

پی نوشت:

1-دیوان حافظ

2-دیوان حافظ

3-غزلیات سعدی

4-کلیات شهریار-مکتب شهریار

5-کلیات شهریار-غزلیات شهریار

 

نوشته شده توسط امدادگر  | لینک ثابت |

تامین لوازم گرمایشی ازاولویتهای کاری هلال احمردر مناطق زلز له زده است

رئیس سازمان امداد ونجات  جمعیت هلال احمرکشورامروز صبح –سه شنبه 21شهریور-در مناطق زلزله زده حضور یافت واز نزدیک با زلزله زدگان به گفتگوپرداخت.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجانشرقی در این دیدارها اهالی روستاهای زلزله زده ضمن تقدیر از خدمات ارائه شده توسط جمعیت هلال احمرعمده خواسته خود را تامین سرپناه عنوان نمودند.

دکتر محمود مظفررئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمرکشورنیزدر این دیدار، با تجلیل از همکاری صمیمانه زلزله زدگان با عوامل جمعیت هلال احمر در امر امداد رسانی ،تامین لوازم گرمایشی از قبیل توزیع انبوه نایلون محافظ چادرها وپخش پتو به حد کافی و البسه گرم ووالور و غذای گرم را در کنار توزیع بسته های غذایی یکماهه از اولویت های کاری جمعیت هلال احمر عنوان کردند.

گفتنی است این دیدار که همزمان با حضور رئیس مجلس وجمعی از نمایندگان استان آذربایجانشرقی در مناطق زلزله زده  صورت گرفت ،معاون حقوقی وامور مجلس جمعیت ومدیر عامل هلال احمر استان حضور داشتند.


http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/53624667410791416904.jpg

http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/16626936417652080917.jpg


ادامه مطلب
نوشته شده توسط امدادگر  | لینک ثابت |

بیش از 32 هزارنفرازاهالی مناطق زلزله زده از خدمات درمانی ،بهداشتی جمعیت هلال احمر بهره مند شده اند

علی شهودی مسئول روابط عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال احمر آذربایجانشرقی صبح امروزدوشنبه مورخه 20 شهریوردر گفتگو با خبرنگاران با اعلام مطلب فوق به تشریح آخرین اقدامان انجام یافته در مناطق زلزله زده توسط جمعیت هلال احمر پرداختند.
وی افزود: در طول یکماه گذشته علاوه بر توزیع چادرهای امدادی ،خیمه های نماز،موکت،یخدان،فانوس،ست ظروف،چراغ اضطراری ،کلمن ،مواد شوینده،ستهای بهداشتی ،گالن وتانکرهای آب موردنیاز روستاییان ،نزدیک به 21 هزار جلد دفترچه امدادی بمنظورساماندهی اقلام توزیعی پخش گردیده  است.
شهودی افزود:از ساعات اولیه زلزله تا حالا روند امدادرسانی با توزیع مستمراقلام غذایی ادامه داردودر این مدت سبدهای غذایی انفرادی روزانه  وماهانه ،سبدهای کالا شامل تن ماهی ،کنسروجات،آب معدنی،خرما،نان،قندو شکر،حبوبات،برنج ،روغن مایع که بالغ بر 518 هزاربسته غذایی می شود در اختیار آسیب دیدگان قرار داده شده است.
در راستای افزایش گرمایش چادرها جمعیت هلال احمر اقدام به توزیع بیش از60 تن نایلون محافظ چادرهاونزدیک به 25 هزارشعله  والورو88هزارتخته پتونموده است.
از دیگر اقدامات جمعیت هلال احمرمی توان به  راه اندازی نانواییها وآشپزخانه های سیار در روستاهای زلزله زده وپخت وپزو توزیع بیش از 2500پرس غذا ی گرم وقریب به 5هزارقرص نان تازه در میان آسیب دیدگان اشاره کردکه گوشت مورد نیاز از طریق خرید دامهای روستاییان وشاطرها نیز از نانوایان روستاها بکار گرفته می شود.
در طی این مدت بیش از 32 هزارنفراز خدمات درمانی ،بهداشتی جمعیت هلال احمر بهره مند شده اندونزدیک به هزار وپانصد چشمه سرویس بهداشتی در مناطق زلزله زده نصب شده است.
امدادهوایی نیز با انجام 160سورتی پرواز در360  ساعت بیش از 66تن محموله و 1200نفر را به مناطق زلزله زده رسانده است.
مسئول روابط عمومی هلال احمر استان آذربایجانشرقی ادامه داد:یکی از نیازهای مهم زلزله زدگان در کنار نیازهای جسمی ،تامین نیازهای روحی و روانی زلزله زدگان است که این امر در هلال احمر با راه اندازی کاروانهای نیکوکاری و تیمهای حمایت روانی از طریق سازمان جوانان هلال احمر صورت می گیرداعضای سازمان جوانان هلال احمرتاکنون بیش از 10 هزارکودک و نوجوان را در فضای دوستدارکودک پذیرش نموده ونزدیک به 80 شهربازی وزمین ورزشی مخصوص کودکان راه اندازی کرده اند.از کارهای فرهنگی وآموزشی اعضای جوانان  می توان به شعارنویسی ،توزیع کتاب ، اسباب بازی و تشکیل گروههای همکار محلی ،مشارکت در برداشت محصول، جمع آوری و دفع زباله ،حفرشیارهای هدایت باران در اطراف چادرها،آموزش و توزیع کپسول مهارآتش وتوزیع بسته های بهداشتی عنوان کرد.

http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/77538222527613758581.jpg

http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/16374024203841732740.jpg


ادامه مطلب
نوشته شده توسط امدادگر  | لینک ثابت |

دکترمحمودمظفررئیس سازمان امداد و نجات هلال احمرکشور:

یکی از نگرانیهای زلزله زدگان و دغدغه اصلی ما ،فرارسیدن  زودرس فصل سرما در مناطق زلزله زده است

دکترمحمودمظفررئیس سازمان امداد و نجات هلال احمرکشور شب گذشته(چهار شنبه 15/6/91) در روستای زلزله زده شیخملو از توابع ورزقان حضور یافت و از نزدیک با زلزله زدگان پیرامون مشکلات وادامه روند امداد رسانی به گفتگو پرداخت.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمرآذربایجانشرقی دکتر مظفر در حاشیه این دیدار در گفتگو با خبرنگاران اعلام داشتند:یکی از نگرانیهای زلزله زدگان و دغدغه اصلی ما ،فرارسیدن  زودرس فصل سرما در مناطق زلزله زده است.

وی با اشاره به اقدامات انجام یافته هلال احمرگفت:اولین مرحله امدادرسانی هلال احمر،اسکان اضطراری تمامی آسیب دیدگان بود که با توزیع چادروتامین امکانات اولیه ازقبیل موکت وپتو و مواد غذایی صورت گرفته و تا به امروز هم با تمامی قوت ادامه داردودر این خصوص هر نیازی که زلزله زدگان داشته باشند،جمعیت هلال احمربه تامین آنها اقدام خواهد نمود.

ایشان باابراز امیدواری مبنی بر اینکه ،اسکان دائم و تامین سرپناه زلزله زدگان توسط ارگانها ی زیربط تا فرارسیدن فصل سرما به پایان برسدگفت:در صورت نیاز، جمعیت هلال احمر،برای افزایش امکانات گرمایشی زلزله زدگان تمهیداتی اندیشیده است  . مظفر ادامه داد:در این راستا به اندازه کافی  نایلونهای سرپوش چادرها در اختیار زلزله زدگان قرار می دهیم.هیتر های برقی طراحی کرده ایم که اگر سیستم برقی اجازه دهد توزیع می گردد،پخش والور و پتو ولباس گرم از قبیل دستکش و کاپشن در سایزهای مختلف در دستور کار ماقرار می گیردودر صورت نیاز جمعیت هلال احمر اقدام به توزیع کیسه خواب برای افرادآسیب دیده خواهد نمود.

گفتنی است در پایان این بازدیددکتر مظفر در جلسه روسای ستاد های مستقردر شهرهای  زلزله زده ورزقان و اهرو هریس که در محل روستای یاد شده تشکیل شده بود شرکت کردند.


http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/40704670426247493251.jpg

 http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/20236160730345883188.jpg

  

 


ادامه مطلب
نوشته شده توسط امدادگر  | لینک ثابت |

با هماهنگی جمعیت هلال احمراستان آذربایجانشرقی صورت گرفت:

ارسال چهارمین محموله کمکهای تیم فوتبال باشگاه تراکتور سازی تبریزبه زلزله زدگان

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجانشرقی ،در اولین روزهای وقوع زلزله که کمک رسانی به زلزله زدگان به صورت هوایی و با بالگردهای هلال احمر انجام می شد سه محموله از کمکهای باشگاه تراکتورسازی به منطقه زلزله زده ارسال گردید .

روزدوشنبه 13 شهریور ماه چهارمین محموله باشگاه به طور زمینی که شامل  مایحتاج ضروری حال حاضر زلزله زدگان است به منطقه زلزله زده ارسال گردید .

جعفری مدیرعامل ، مدیرتیم و مدیرکانون هواداران و سایر مسئولین باشگاه و تعدادی از هواداریاران کاروان اعزامی باشگاه باحضور در چادرهای هلال احمرو با هماهنگی ستادجمعیت هلال احمر در شهرستان زلزله زده ورزقان اقدام به توزیع کالاهای اهدایی خود در میان زلزله زدگان نمودند

همچنین امروز سه شنبه 14 شهریور،مرتضی اسدی کاپیتان تیم فوتبال  تراکتورسازی تبریز در مناطق زلزله زده حضوریافت ومجددا با حادثه دیدگان ابراز همدردی کردند .

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمراستان آذربایجانشرقی ،کاپیتان تیم فوتبال تراکتورسازی تبریزدراین بازدید با حضور درچادرهای هلال احمراقدام به پخش اسباب بازی در میان کودکان حادثه دیده پرداختند.

وی ضمن تقدیر از فعالیتهای گسترده جمعیت هلال احمر در امر امدادرسانی به حادثه دیدگان،آمادگی خودرا جهت عضویت افتخاری در هلال احمراعلام داشتند .


http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/00755262685700490313.jpg

http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/19343820266212113592.jpg


ادامه مطلب
نوشته شده توسط امدادگر  | لینک ثابت |

پزشکان بدون مرز ایران سه شنبه چهاردهم شهریور 1391 16:18

پزشکان بدون مرز ایران

خانم ژنویوماکه رئیس پزشکان بدون مرز ایران با حضوردرپایگاه امداد و نجات هلال احمر استان آذربایجانشرقی ضمن دیدار وگفتگو بادکتر نوری پیرامون زلزله اخیر،کمکهای خودرا تحویل هلال احمردادند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمراستان آذربایجانشرقی در این دیداردکتر نوری مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجانشرقی با ارائه گزارشی از روند خدمات پزشکی ارائه شده از حضوروخدمات بشر دوستانه  نهادهای امدادی تشکر نمودند.

در این دیدار خانم ژنویوماکه رئیس پزشکان بدون مرز ایران با ابراز همدردی با حادثه دیدگان ابرازامیدواری کرد کمکهای سازمان متبوعش برای زلزله زدگان مثمر ثمر واقع شود.


http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/94195587267229151045.jpg


ادامه مطلب
نوشته شده توسط امدادگر  | لینک ثابت |


تبریز- محموله كمك های انسان دوستانه دولت و مردم ایتالیا برای زلزله زدگان آذربایجان شرقی روز سه شنبه وارد فرودگاه تبریز شد.

مسوول دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در آذربایجان شرقی با اعلام این خبر گفت: این كمك ها بوسیله یك فروند هواپیمای اختصاصی باری 'آنتونوف 26' امروز با حضور 'آلبرتو برادینی'، سفیر ایتالیا در تهران از طریق فرودگاه تبریز وارد و برای تحویل به زلزله زدگان اخیر در اختیار جمعیت هلال احمر قرار گرفت.

سید 'احمد نعمتی'، اظهار كرد: محموله كمك های انسان دوستانه ایتالیا شامل چادر گروهی، مخزن آب، سرویس های بهداشتی صحرایی و ژنراتور برق به وزن 15تن است.

منبع ایرنا

نوشته شده توسط امدادگر  | لینک ثابت |

دکترنوری:

اصلی ترین عامل موفقیت هلال احمر در امرامدادرسانی بموقع و سریع در حادثه زلزله اخیر، آموزش و ساماندهی نیروها از قبل وانجام مانورها و تمرینات مختلف بود.

معاون سفیر کشور سوئیس صبح امروز14/6/91 با حضور در پایگاه امداد و نجات جمعیت هلال احمراستان با مدیر عامل هلال احمر استان دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان در این دیدار دکتر عزیز نوری مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان با اعلام تاریخچه مختصری از زلزله های آذربایجان ،گزارشی از روند امدادرسانی توسط جمعیت هلال احمرارائه دادند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ،اصلی ترین عامل موفقیت هلال احمر در امدادرسانی بموقع و سریع در این حادثه را آموزش و ساماندهی نیروها از قبل وانجام مانورها و تمرینات مختلف دانستند.

دکتر نوری با اشاره به موقعیت جغرافیایی وکوهستانی و سردسیر بودن مناطق زلزله زده از اقدامات هلال احمر مبنی بر تهیه لوازم گرمایشی خبردادند.

وی با تقدیر ازکمکهای انساندوستانه کشور سوئیس جمعیتهای هلال احمر و صلیب سرخ را یک خانواده بزرگ جهانی دانستند که در مواقع حادثه به یاری همدیگرو ملتها ی آسیب دیده می شتابند.

در ادامه این دیدار معاون سفیر سوئیس با مهم بر شمردن حادثه زلزله اخیروتقدیر از خدمات ارائه شده ،آمادگی کشور خودرا برای کمک اعلام داشتند.

درپایان معاون سفیر سوئیس جهت بازدید به مناطق زلزله  زده عازم شدند.

گفتنی است در مهرماه سال گذشته نخستین و بزرگترین مانور زلزله با عنوان توانمندیهای داوطلبان سراسر کشوربا شرکت ادارات عضو کارگروه امداد ونجات در روستای کوهدل از توابع شهرستان اسکوتوسط جمعیت هلال احمرآذربایجانشرقی برگزارگردیده بود.

http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/57710829384633393275.jpg


ادامه مطلب
نوشته شده توسط امدادگر  | لینک ثابت |

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمردرهشتمین سفر  خودبعدازوقوع زلزله به تبریز:

جمعیت هلال احمر تا آخرین لحظه که مردم زلزله زده نیاز داشته باشند در صحنه خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجانشرقی محمد جعفریان رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمرصبح امروز دوشنبه مورخه 13/6/91 با حضور در روستای زلزله زده کمانج علیا از توابع اسپیران تبریزبا اعلام مطلب فوق افزود:تاکنون بیش از 55 هزار نفر از مردم روستاهای زلزله زده درمجالس ترحیم و نماز جماعت و دعای کمیل که توسط اعضای جوانان جمعیت هلال احمر برگزار شده شرکت نموده اند.

وی از دیگر اقدامات انجام شده توسط کاروانهای نیکوکاری ،حفر شیارهای هدایت باران در اطراف چادرها،توزیع بروشورهای بهداشتی فرهنگی و پخش کپسول اطفا حریق در چادرها عنوان کرد.

جعفریان در ادامه افزود:تمام فعالیتها با توانمندی و همراهی مردم انجام می گیرد. جمعیت هلال احمر تا آخرین لحظه که مردم زلزله زده نیاز داشته باشند در صحنه خواهد بود.

رئیس سازمان جوانان هلال احمر در هشتمین سفر خود به مناطق زلزله زده  گفت : سعی می شود تمام روستاها به یک شکل امکانات دریافت نمایند.

وی در پایان از همکاری 20 استان بعنوان جمعیت های هلال احمر معین در این زلزله خبر داد.

http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/48246991586653295119.jpg


ادامه مطلب
نوشته شده توسط امدادگر  | لینک ثابت |

تصاویری ازتوزیع ارزاق درمناطق زلزله زده دوشنبه سیزدهم شهریور 1391 22:22

تصاویری ازتوزیع ارزاق درمناطق زلزله زده

http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/58392212861707584528.jpg

http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/65490330226279158762.jpg


ادامه مطلب
نوشته شده توسط امدادگر  | لینک ثابت |

وصلت دو جوان ورزقانی درچادرهای هلال احمر دوشنبه سیزدهم شهریور 1391 22:1
وصلت دو جوان ورزقانی درچادرهای هلال احمر
 دو جوان زلزله زده ورزقانی دیروز زندگی مشترک خود را در یکی از چادرهای هلال احمر آغاز کرده و نور امید را در میان زلزله زدگان زنده کردند.

حجت الاسلام سید حجت سیدی  گفت: این دو جوان از اهالی شهر ورزقان و روستای سیاهکلان بودند که باوجود زندگی در چادر با امید به آینده نسبت به این امر خیر اقدام کردند.

وی اظهار داشت: این دو جوان با کار خود شادی و شعف و امید به زندگی را در دل اهالی زلزله زده ورزقان زنده کردند وبا مهریه  14 سکه طلا زندگی خود را در یکی از چادرهای هلال احمر آغاز کردند.

خطبه عقد این دو جوان ورزقانی دیروز یکشنبه در روستای محل زندگی عروس توسط رئیس تبلیغات اسلامی ورزقان جاری شد.

نوشته شده توسط امدادگر  | لینک ثابت |

نیروهای هلال احمرزودتر ازوقت استاندارد تعیین شده به اکثرمناطق زلزله زده رسیده بودند.

 

دکترعزیزنوری مدیرعامل هلال احمراستان آذربایجانشرقی  صبح امروز دوشنبه مورخ 13/6/91درمصاحبه باشبکه جهانیPress TVبه تشریح عملکرد جمعیت هلال احمر در زلزله اخیر آذربایجانشرقی پرداختند.

وی با اشاره به وقوع زلزله در 21 مرداد حوالی ساعت 17در استان گفت:بلافاصله نیروهای امدادی در پایگاه امداد و نجات حضور پیدا کرده وتیمهای مختلفی از مرکز استان به مناطق زلزله زده اهر ،هریس وورزقان بصورت زمینی و هوایی اعزام شدندو بقید فوریت جلسه مدیریت بحران با حضور ادارات کل عضو کارگروه امداد و نجات در هلال احمر و ساختمان بحران با ریاست جانشین مدیریت بحران استان تشکیل گردیددر شهرستانهای زلزله زده نیز نیروهای امدادی در لحظات اولیه خود را به روستاهای زلزله زده رسانده بودند.

دکتر نوری به نقش موثر نیروهای پایگاههای بین جاده ای در امر امدادرسانی پرداخت و گفت:با تو جه به وجود 24 پایگاه ثابت و موقت وسیار در سطح استان و حضور نیروهای ورزیده و آموزش دیده در این پایگاهها ،امدادگران و نجاتگران این پایگاهها نیز بلافاصله خودرا به روستاها رسانده بودندوبجرات می توان گفت ، نیروهای هلال احمرزودتر ازوقت استاندارد تعیین شده به اکثرمناطق زلزله زده رسیده بودند.

مدیر عامل هلال احمر استان با تمجید از همت عمومی ومجاهدت مردم خیر کشوراضافه کرد:با توجه به ارتباط تنگاتنگ جمعیت هلال احمر با مردم در طول سال ،خیل عظیم مردم نوعدوست در کنار امدادگران به یاری آسیب دیدگان شتافتندوبرگ زرین دیگری بردفتراتحاد و همدلی این مرزو بوم از میهن اسلامیمان افزودندو حضور  پرخیروبرکت مقام معظم رهبری قوت قلبی برای اهالی زلزله زده و امدادگران  بود ورسالت مارا در امر خدمت بمردم بیش از پیش سنگین نمود.

به گزارش روابط عمومی هلال احمرآذربایجانشرقی دکتر نوری ، وقوع زلزله در روز و در فصل کاری روستائیان را موجب کم شدن تلفات جانی دانستندوگفتند:با توجه به تخریب گسترده خانه ها خوشبختانه بعلت اینکه اکثر اهالی روستاهابرسر مزارع و زمین های کشاورزی و صحرا بودند وتعدادی نیز بعداز وقوع زلزله اول که نسبت به زلزله دوم از قدرت تخریبی کم برخوردار بوده نسبت به ترک خانه ها اقدام نموده بودندتلفات جانی متناسب با ویرانی ها نداشتیم وعملیات جستجو ونجات تا صبح روز22مردادبه اتمام رسیده و همزمان با عملیات جستجوونجات اسکان اضطراری وپخش چادرها شروع شده بود.

وی در پایان با  رد شایعه امتناع هلال احمر از پذیرش کمکهای ارسالی خارجی افزود:جمعیت های هلال احمربراساس معاهدات ووظایف جهانشمولی که دارنددر مواقع حادثه به کمک همدیگر می آیندودر این خصوص نیز جمعیت هلال احمرکشور ما در تمامی حادثه ها ی جهانی حضوری پر رنگ دارد.


http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/25166611891159132048.jpg

 


ادامه مطلب
نوشته شده توسط امدادگر  | لینک ثابت |

در مدت زمانی که از وقوع زلزله می‌گذرد، ویزیت بیش از ۱۰ هزار زلزله زده توسط تیم های بهداشت و درمان اضطراری، اسکان بیش از ۱۲۵ هزار نفر و توزیع بیش از ۲۶ هزار چادر توسط امداد و نجات، توزیع بیش از ۱۳ هزار بسته بهداشتی و جمع آوری محصول کشاورزی ۴۴ روستا توسط جوانان و جمع آوری ۲۰۰ محموله و تفکیک، بسته بندی و توزیع ۳۰۰۰ بسته مصرفی خانواده توسط داوطلبان هلال احمر صورت گرفته است.

* ویزیت بیش از ۱۰ هزار زلزله زده توسط تیم های بهداشت و درمان اضطراری هلال احمر

۱۰ هزار و ۸۴۰ نفر از ویزیت پزشکی، ۴ هزار و ۶۶۴ نفر از خدمات پرستاری، ۴ هزار و ۴۶۵ نفر از خدمات مامایی و کودکان و ۲ هزار و ۹۸۵ نفر از زلزله زدگان از خدمات مشاوره بهداشت روان تیم های بهداشت و درمان اضطراری جمعیت هلال احمر بهره مند شده اند.

به گزارش روابط عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال احمر، در پی وقوع زلزله اخیر در استان آذربایجان شرقی تیم‌های بهداشت و درمان اضطراری جمعیت هلال احمر با حضور در مناطق زلزله زده به ارائه خدمت به نیازمندان پرداختند.

بر اساس این گزارش، تا به امروز ۱۰ هزار و ۸۴۰ نفر از ویزیت پزشکی، ۴ هزار و ۶۶۴ نفر از خدمات پرستاری، ۴ هزار و ۴۶۵ نفر از خدمات مامایی و کودکان و ۲ هزار و ۹۸۵ نفر از زلزله زدگان از خدمات مشاوره بهداشت روان تیم های بهداشت و درمان اضطراری جمعیت هلال احمر بهره مند شده اند.

همچنین در این مدت ۳ هزار و ۴۳۶ مورد خدمات بهداشت آب و محیط و ۷۸۷ مورد مشاوره تغذیه توسط این تیم ها صورت گرفته است.

.

* اسکان بیش از ۱۲۵ هزار نفر و توزیع بیش از ۲۶ هزار چادر در بین زلزله زدگان

بنا بر آمار منتشر شده تاکنون ۲۶ هزار و ۳۵۹ دستگاه چادر امدادی، ۴۶۴ هزار و ۶۶۳ بسته غذایی، ۱۱۷ هزار و ۷۹۲ ست اقلام زیستی، ۲۸ هزار و ۴۹۳ ست بهداشتی و… از سوی جمعیت هلال احمر بین زلزله زدگان آذربایجان شرقی توزیع شده و ۱۲۵ هزار و ۲۸۰ نفر اسکان یافته‌اند.

به گزارش روابط عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال احمر در پی وقوع زمین‌لرزه‌ای به بزرگی۶٫۲ در مقیاس ریشتر در شهرستان‌های وزرقان، اهر و هریس در استان آذربایجان‌شرقی، نیروهای امدادی و عملیاتی جمعیت هلال احمر از دقایق اولیه وارد مناطق آسیب دیده شده و پس از ارزیابی ابتدایی نسبت به نجات هموطنان گرفتار در زیر آوار و مداوا و انتقال مجروحان به مراکز درمانی اقدام کردند.

بنا بر گزارشات واصله در این زمین لرزه در مجموع ۱۵۵ هزار نفر (اهر ۶۷ هزار نفر، ورزقان ۴۲ هزار نفر، هریس ۴۰ هزار نفر، تبریز ۶ هزار نفر) متأثر از این حادثه شدند  که ۳۴ هزار و ۲۰۰ خانوار (اهر۱۴۲۰۰ خانوار، ورزقان ۹۵۰۰ خانوار، هریس ۹۳۰۰خانوار، تبریز۱۲۰۰) را تشکیل می دادند که از مجموع این افراد ۱۰۴ هزار و ۶۳۶ نفر اسکان داده شدند.

بنا بر آمار منتشر شده تاکنون ۲۶ هزار و ۳۵۹ دستگاه چادر امدادی، ۴۶۴ هزار و ۶۶۳ بسته غذایی، ۱۱۷ هزار و ۷۹۲ ست اقلام زیستی، ۲۸ هزار و ۴۹۳ ست بهداشتی و… از سوی جمعیت هلال احمر بین زلزله زدگان آذربایجان شرقی توزیع شده و ۱۲۵ هزار و ۲۸۰ نفر اسکان یافته‌اند.

همچنین جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در طول عملیات امداد و نجات در مناطق زلزله زده ۱۰۸۰ نفر نیروی امدادگر را در قالب ۹۲ تیم، ۹۷ دستگاه آمبولانس، ۵۳ دستگاه خودروی عملیاتی، ۵ فروند بالگرد،‌ ۲۰ ست زنده یاب ، ۱۹ تیم جستجوی آنست را در مناطق زلزله زده به خدمت گرفته است.

.

* توزیع بیش از ۱۳ هزار بسته بهداشتی و جمع آوری محصول کشاورزی ۴۴ روستا توسط جوانان هلال احمر

اردوهای نیکوکاری جوانان جمعیت هلال احمر با حضور در مناطق زلزله زده به توزیع ۱۳ هزار و ۴۴۰ بسته بهداشتی و ۸ هزار و ۶۰ قطعه اسباب بازی، برپایی ایستگاه های ساماندهی و جذب کمک های مردمی به میزان  ۴۰۲ محموله و برپایی نمازجماعت، مجالس ترحیم شب جمعه و دعای کمیل با حضور  ۵۱ هزار و ۲۰۰ نفر اقدام کردند.

به گزارش روابط عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال احمر در پی وقوع زلزله در آذربایجان شرقی، اردوهای نیکوکاری جوانان جمعیت هلال احمر در قالب ۷۱۷ نفر از ۱۹ استان با حضور در مناطق زلزله زده به یاری مردم نیازمند شتافتند.

بنابراین گزارش، جوانان جمعیت هلال احمر در این مدت ۲۳۲ خیمه نماز و فضای دوستدار کودک برپا کردند که کودکان و نوجوانان پذیرش شده در فضاهای دوستدار کودک ۶ هزار و ۹۱ نفر بوده است. راه اندازی ۲ دستگاه خیمه تلویزیون، نصب هزار و ۳۶۲ چشمه سرویس بهداشتی و حمام آب گرم‏، آهک پاشی و میکروب زدایی در  ۶۲ روستا‏، توزیع ۱۳ هزار و ۴۴۰ بسته بهداشتی، توزیع ۶ هزار و ۶۱۰ جلد کتاب کودک و نوجوان، نصب ۳ هزار و ۳۰۰ پیام های بهداشتی دو زبانه در قالب پوستر و بنر و ۸ هزار و ۶۰ قطعه اسباب بازی از دیگر اقدامات جوانان جمعیت هلال احمر در مناطق زلزله زده بوده است.

بر اساس این گزارش، با کمک جوانان جمعیت هلال احمر جمع آوری و دفع بهداشتی زباله در ۲۲۳ روستا‏، جمع آوری محصول زمین افراد بی سرپرست و سالمندان در ۴۴ روستا، توزیع کپسول مهار آتش در ۶۰ روستا، رفع خطر سیم های برق چادر ها ایمن سازی در ۴۰ روستا و احداث شیارهای هدایت باران اطراف چادرها در ۸۷ روستا صورت گرفته است.

برپایی ایستگاه‌های ساماندهی و جذب کمک‌های مردمی به میزان ۴۰۲ محموله، برپایی نماز جماعت، مجالس ترحیم شب جمعه و دعای کمیل با حضور  ۵۱ هزار و ۲۰۰ نفر‏، احداث زمین ورزشی و نصب وسایل بازی کودکان ۴۴ مورد و شعار نویسی فرهنگی معابر روستاها ۴۴۹ مورد نیز در این مدت توسط جوانان عضو جمعیت هلال احمر انجام شده است.

همچنین در این مدت ۲۳۵ گروه محلی همکار تشکیل شده است.

.

* آخرین آمار از جمع آوری، تفکیک، بسته بندی و توزیع محموله های کمک های مردمی توسط داوطلبان هلال احمر

از زمان وقوع زلزله در استان آذربایجان شرقی، خدمات سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر تا کنون ادامه داشته است.

بر اساس این گزارش خدمات سازمان داوطلبان در زمین لرزه آذربایجان شرقی تاکنون در بخش ساماندهی محموله ارسالی کمکهای مردمی در منطقه ۲۰۰ مورد بوده است.

تفکیک، بسته بندی و توزیع بیش از ۳۰۰۰ بسته مصرفی خانواده اقدام دیگری از سوی داوطلبان این جمعیت است.

همچنین در این مدت ۴ انبار بزرگ امدادی حاوی کمکهای مردمی در تبریز، ورزقان و سعید آباد ساماندهی شده و ۳۴ کاروان سلامت جهت ارائه خدمات بهداشتی و حمایتی به منطقه اعزام شده اند.

یازده شهریور91

نوشته شده توسط امدادگر  | لینک ثابت |

گزارش تصویری فعالیت کاروانهای نیکوکاری سازمان جوانان جمعیت هلال احمردر مناطق زلزله زده

http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/81467536443127597796.jpg

http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/35000008672196041034.jpg


ادامه مطلب
نوشته شده توسط امدادگر  | لینک ثابت |

برگزاری مسابقه فوتبال در روستاهای زلزله زده

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمراستان آذربایجانشرقی عصر روزجمعه  مورخه 10/6/91مسابقه فوتبالی با شرکت دوتیم از  جمعیت هلال احمر استان سیستان و بلوچستان  و تیم های فوتبال روستاهای زنگ آباد و مهترلواز روستاهای زلزله زده از توابع شهرستان ورزقان در یک هوای بارانی در زمین خاکی روستای زنگ آباد برگزار گردید.

در این مسابقه ابتدا دو تیم جوانان روستای زنگ آباد وتیم Aهلال احمر سیستان و بلوچستان بمیدان رفتند که نتیجه بازی 2 بر صفر به نفع تیم روستای زنگ آباد خاتمه یافت.

در مسابقه بعدی تیم جوانان روستای مهتر لو بمصاف تیم Bجمعیت هلال احمرسیستان و بلوچستان رفتند که این مسابقه نیزدر نهایت 3 بر صفربه سود تیم فوتبال مهترلو تمام شد.

رحیم علمی دبیر هیئت فوتبال استان آذربایجانشرقی و مسئول باشگاه فرهنگی ورزشی جمعیت هلال احمر استان آذربایجانشرقی در حاشیه این مسابقه افزود:بمنظورایجاد شور و نشاط در میان جوانان روستاهای زلزله زده جمعیت هلال احمر اقدام به برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی ورزشی در روستاهای زلزله زده می نماید که این مسابقات هم در همین راستا می باشد.

در پایان این دیدارها هدایایی به رسم یادبود از طرف جمعیت هلال احمر استان آذربایجانشرقی به بازیکنان تیمهای روستاهای زنگ آباد و مهترلو تقدیم شد.

گفتنی است جمعی از اهالی روستای زنگ آباد ومدیر عامل و معاونین جمعیت هلال احمر استان ومسئولین هیئت فوتبال استان ومسئول تربیت بدنی ورزقان از نزدیک به تماشای این بازی ها پرداختند.


http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/96809527243148424670.jpg

http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/57952454681921841668.jpg


ادامه مطلب
نوشته شده توسط امدادگر  | لینک ثابت |

برگزاری دعای کمیل در مناطق زلزله زده

هیئت عزاداران حضرت علی اکبر سازمان جوانان اقدام به برگزاری مراسم دعای کمیل در روستای مهترلو از توابع ورزقان نمودند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمراستان آذربایجانشرقی پنجشبه شب مورخه 9/6/91مراسم دعای کمیل به همت هئیت پیروان حضرت علی اکبر جوانان جمعیت هلال احمر استان سیستان و بلوچستان  و با شرکت جمعی از اهالی روستای مهترلو در جوار مسجد این روستا برگزارگردید.در این مراسم ضمن قرائت دعای کمیل ،مداحان به ذکر مصیبت اهل بیت (ع) پرداختند.

در همین راستا عصرامروز جمعه 10/6/91 مسابقه فوتبالی بین تیمهای روستای زنگ آباداز توابع ورزقان وتیم فوتبال امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان برگزار می شود.


http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/18535171607497165410.jpg

http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/66509541287788278895.jpg


ادامه مطلب
نوشته شده توسط امدادگر  | لینک ثابت |

توان انسانیت چهارشنبه هشتم شهریور 1391 20:22

توان انسانیت

دست در دست هم دهیم به مهر      میهن خویش را کنیم آباد

واینان از اقصا نقاط کشور ایران اسلامی آمده اند تا مرهمی بر زخمهای مردم آسیب دیده آذربایجان شرقی بنهندو عشق سرمایه اصلی اینهاست و بقول شهریار ملک سخن :

تو فکر ذوق سفر کن نه فکر   زاد    سفر             

که پیش از آنکه مسافر شوی به زاد رسی     

جوانان غیوروبرومندی در کسوت امدادگران سخت کوش هلال احمرکه توان انسانیت را به نمایش گذاشته اند.

http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/39157252580206285179.jpg

http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/77174825620833086535.jpg


ادامه مطلب
نوشته شده توسط امدادگر  | لینک ثابت |

گزارشی از خدمات انجام یافته جمعیت هلال احمر در مناطق زلزله زده

علی شهودی مسئول روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجانشرقی عصر امروز چهارشنبه 8/6/91در گفتگو با خبرنگاران به تشریح خدمات جمعیت هلال احمر در مناطق زلزله زده پرداخت.

وی گفت:جمعیت هلال احمر از دقایق اولیه وقوع زلزله با تمام توان تا این لحظه مشغول امدادرسانی می باشدکه حاصل این امدادرسانیها در بخشهای مختلف به این صورت است:بیش از 120 هزار نفر در 329 روستای آسیب دیده از زلزله از خدمات امدادی هلال احمر بهره مند شده است.

خدمات اسکان اضطراری جمعیت هلال احمردر طول این 19 روزشامل توزیع بیش از 40هزارچادرامدادی،223 دستگاه خیمه نمازوبیش از 57 هزار تخته پتوونزدیک به 14 هزارتخته موکت بوده است.همچنین برای ساماندهی اقلام مورد نیاز جمعیت هلال احمر اقدام به پخش 20 هزار دفترچه امدادی در میان خانوارهای آسیب دیده کرده است.

وی به سایر خدمات اسکان اضطراری اشاره کرد و گفت:در این مدت بیش از 1000شعله چراغ اضطراری،نزدیک به 19 هزاروالوروقریب به 6هزار فانوس درمیان مردم آسیب دیده پخش گردیده وبرای افزایش گرمایش چادرها هلال احمر اقدام به توزیع 58 تن نایلون نموده است.تعداد ظروف توزیع شده نزدیک به 8هزارست و کلمن قریب به 7 هزاروبیش از 1300عدد یخدان کائوچویی پخش شده است.

علی شهودی به اقلام بهداشتی توزیع شده اشاره کرد و افزود:نزدیک به 13 هزار بسته پودر لباسشویی،15هزار قالب صابون،نزدیک به 3هزارحوله و بیش از 18 هزارست بهداشتی بهمراه 200عدد تانکرآب و14هزار گالن در میان روستاهای زلزله زده توزیع شده است.

وی در ادامه به لزوم حمایتهای روانی از آسیب دیدگان پرداخت و گفت:جمعیت هلال احمر در این خصوص نیز بابرپایی مجالس ترحیم واعزام 16 تیم حمایت روانی به تسکین آلام حادثه دیدگان پرداخته است.   

شهودی بااشاره به فعالیتهای فرهنگی وآموزشی اعضای جوانان در مناطق زلزله زده اعلام کرد:اعضای سازمان جوانان در قالب کاروانهای نیکوکاری هر روز به روستاهای زلزله زده  مراجعه می کنندوبا برپایی چادرهای فضای دوستدار کودک و نوجوان آموزشهای متنوعی را به کودکان می دهندکه با استقبال شایان و قابل توجه کودکان ونوجوانان روستاهای آسیب دیده مواجه می شوند.همچنین اعضای جوانان هلال احمر در امرجمع آوری زباله ومحصولات کشاورزی فعال بوده وکارهای مختلفی از قبیل حفر شیارهای هدایت باران در نزدیکی چادرها وشعار نویسی و پخش لوازم التحریر واسباب بازی وکپسول مهار آتش وپخش سایر بسته های بهداشتی را انجام می دهند.از دیگر کارهای جوانان آهک پاشی ومیکروب زدایی بیش از 62 روستابوده است.

شهودی تعداد سرویسهای بهداشتی نصب شده توسط هلال احمر را بیش از 1300سرویس اعلام کرد .

او در ادامه به خدمات درمان و توانبخشی هلال احمراشاره کرد و گفت:تیم درمان و توانبخشی با بهره گیری از340نفر ازنیروهای درمانی اعم ازمتخصص،پزشک،ماما،پرستار،بهداشت محیط،تغذیه و حمایتهای روانی به بیش از 21 هزار نفر خدمات متنوع درمانی ارائه کرده است.

مسئول روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجانشرقی باتجلیل ازخدمات امداد هوایی افزود:بالگردهای جمعیت هلال احمربا بیش از290سورتی پروازنزدیک به 170 ساعت قریب به 55تن محموله وبیش از1100نفررا به مناطق زلزله ز ده هدایت نموده اند.

وی در پایان به بسته های غذایی و محتو یات آنها اشاره کرد و گفت:در طول این  نوزده روزهلال احمربیش از55هزاربسته غذایی انفرادی توزیع نموده که اخیرا بسته های انفرادی را به سبدکالا تبدیل نموده و بیش از 15 هزار سبد کالا حاوی حبوبات ،برنج،لوبیا،روغن،آبلیمو،خرما،چای،قند،کنسروماهی،کنسرولوبیا،شکرو....نزدیک به 34هزارقوطی تنماهی،کنسروجات:نزدیک به 180قوطی ،آب معدنی:بیش از 15هزارعدد ،خرما: بیش از 14هزارکیلوگرم،نان: 70هزار بسته ،قند و شکر:نزدیک به 16هزار کیلوگرم،حبوبات: 13هزارکیلوگرم،روغن مایع:بیش از 8هزار قوطی ،برنج:نزدیک به 38تن،پخش کرده که هنوز هم ادامه دارد .

http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/81166379278205637808.jpg


ادامه مطلب
نوشته شده توسط امدادگر  | لینک ثابت |

پیر مرد ی با اراده پولادین سه شنبه هفتم شهریور 1391 10:19

 

پیر مرد ی با اراده پولادین

این روزها شاید در بخشهای مختلف خبری وبرنامه های تلویزیونی فیلمی از امدادرسانی جمعی از امدادگران هلال احمر را دیده اید که در آن امدادگران مشغول در آوردن مصدومین ومجروحین و احیانا فوتی ها از زیر آوار هستند.

این فیلم که در دقایق اولیه زلزله گرفته شده است ما را برآن داشت تا بسراغ امدادگر میانسالی که امدادگران جوان گرد او حلقه زده وافراد را از زیرآوار در می آورندرفته و مصاحبه کوتاهی با او تر تیب دهیم.

لطفا خودتان را معرفی کنید.

من حیدر محسن زاده  کارمند جمعیت هلال احمر شهرستان هریس و 67 سال سن دارم وحرفه اصلی من در هلال احمرپخت و پزغذای امدادگران در اردوها ومانورها وبرنامه های متفاوت امدادی است.

لطفا در مورد فیلمی که این روزهااز شبکه های خبری پخش می شودودر آن جنابعالی با جمعی از امدادگران مشغول آوار برداری و در آوردن مصدومین هستید توضیح دهید.

بعد از زلزله مهیبی که روز شنبه بیست و یک مرداد در هریس روی داد بنده در پایگاه بین جاده ای بیلوردی هریس(شهید ابوالقاسم جعفری) بودم که بلافاصله امدادگران را برداشته به روستای ولیلو آمدیم از دیدن وضعیت بسیارخراب روستا و خانه های فرو ریخته حیران وجاخوردیم  ولی از آنجا که بنده سابقه امدادرسانی در زلزله بم واردبیل ونیررا داشتم فوری بسراغ خانه های ویران رفتیم و از اهالی روستا خواستیم جاهایی که احتمال می دهند کسی زیر اوار مانده برای ما نشان دهند، در آن لحظات نفسگیر و طاقت فرسا با توکل و استمداد از  خدا کار را شروع کردیم ابتدا آوار سقف را برداشته متوجه موی سر بچه ای شدیم بعد از مدتی جسم بی جان بچه ای را زیر اوار در آوردیم بعد از بچه به خانه نیمه مخروبه ای رفتیم و من آنجا با صدای بلند فریاد زدم کسی صدای مارا می شنود که صدایی از زیر آوارها بگوش آمدکه متوجه شدیم کسی آنجا گرفتار شده که بحمدالله موفق شدیم 2نفر را زنده از زیر آوار در آوریم.بعد از روستای ولیلو به روستای افشرد رفتیم آنجا هم دو نفر را را از زیرآوار در آوردیم .من همان روزبه هریس برگشتم وآشپزخانه را بکار انداختم وبلافاصله مشغول پختن غذا برای زلزله زدگان شدم که همان شب برای روستاهای ولیلو ،جیغان و نمرورغذای گرم تهیه کردیم و دربین اهالی پخش نمودیم .

جما ل حاجی پور یکی دیگر از نجاتگران پایگاه بین جاده ای بیلوردی هریس(شهید ابوالقاسم جعفری) که بهمراه تیم مزبوردرروستای ولیلو حضور داشته در این باره می گوید:ما هنگام وقوع زلزله در پایگاه بیلوردی بودیم که بلافاصله از رئیس هلال احمر شهرستان هریس ، وضعیت خود شهر هریس را جویا شدیم ،بعد از اطمینان از عدم تلفات جانی در هریس و رسیدن جمع دیگری از امدادگران به پایگاه به 8گروه تقسیم شدیم که 2 گروه با آمبولانسهای هلال احمر و 6 گروه با خودروهای شخصی امدادگران به روستاها عازم شدیم وشروع به امدادرسانی کردیم .وی عمده مشکلات اولیه امدادگران در بحث نجات از زیر آواررا نبود دستگاههاوماشینهای سنگین آوار برداری می داندو می گویدما در لحظات اولیه با وسایل و تجهیزات ابتدایی که تناسبی با تلی از آوارهای فروریخته نداشت اقدام به در آوردن افراد می کردیم ولی بااین حال با کمک اهالی تا صبح تقریبا کار جستجو ونجات راتمام کرده بودیم.

http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/85553599515719000318.jpg

http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/99709616207810689820.jpg

 

تهیه گزارش:علی شهودی –روابط عمومی هلال احمر استان آذربایجانشرقی


ادامه مطلب
نوشته شده توسط امدادگر  | لینک ثابت |

مصاحبه دکتر عزیز نوری مدیرعامل هلال احمرآذربایجانشرقی پیرامون زلزله اخیردر آذربایجانشرقی

1-    لطفا" بفرمائید بعد از وقوع زلزله چه اقداماتی از طرف جمعیت هلال احمر استان صورت گرفت ؟

درابتدا در گذشت تعدادی از هموطنان عزیزمان که در اثر زلزله اخیر آذربایجانشرقی برحمت خدا پیوسته اند را به خانواده های داغدارومردم عزیزکشورمان بویژه شهرهای اهر و هریس و ورزقان تسلیت عرض می نمایم و از در گاه خداوند متعال برای باز ماندگان صبر مسئلت می نمایم.

بعد از وقوع زلزله روز شنبه 21/5/91 حوالی ساعت 17 عصربلافاصله بنده بهمراه معاونین در پایگاه امداد ونجات جمعیت هلال احمر استان حاضر شدیم با توجه به اینکه زلزله بشدت تبریز را لرزاند ، ابتدا احساس کردیم کانون زلزله تبریز است ولی وقتی اطلاع پیدا کردیم که کانون زلزله مناطقی از هریس ، ورزقان و اهر است بسرعت  نیروهای امدادی را به پایگاه امداد فرا خواندیم و تعدادکثیری از نیروهای امدادی بصورت خودجوش در پایگاه حاضر شدند،بلافاصله چندین تیم ارزیاب و همزمان بعلت شدت زلزله تیم های جستجو و نجات را با خودرو و آمبولانس اعزام ویک تیم ارزیاب نیزبا بالگرد به منطقه رهسپار شدند. ازطرفی علی رغم قطعی و اختلال در ارتباط تلفنی با تلفن ماهواره ای و بی سیم با شعب هریس، اهر و ورزقان تماس گرفتیم که شعب مزبور نیروهای خود را به روستاهای تابعه اعزام کرده بودند که بعد از نیم ساعت از وقوع زلزله نیروهای امدادی شعب فوق الذکر در تعدادی از روستاها حاضر شده بودند.در مرکز با مدیریت بحران استان ارتباط پیدا کردیم که معاون عمرانی استاندار آقای مهندس اشرفی نیا در پایگاه امداد ونجات استان حضور پیدا کردند و مدیران ادارات کل عضو کارگروه امداد ونجات و عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران را فرا خواندند و جلسه مدیریت بحران با ریاست معاون عمرانی استانداری تشکیل گردید و تصمیمات لازم اتخاذ و دستورات لازم از طریق معاون عمرانی (جانشین شورای هماهنگی مدیریت بحران استان) به ادارات ذیربط صادر گردید ، آقای دکتر بیگی استاندار آذربایجان شرقی نیز شخصا" در جلسه حضور پیدا کردند و در نهایت راس ساعت 30/1 دقیقه بامداد در معیت استاندار به مناطق زلزله اعزام شدیم .

ضمنا" آقای دکتر مظفر ریاست محترم سازمان امداد ونجات با یک فروند بالگرد غروب همان روز به تبریز تشریف آوردند ودر جلسه مدیریت بحران استان شرکت نمودند و دستورات لازم را به عوامل هلال احمر صادر فرموده و همراه معاون امدادو نجات استان شبانه به مناطق زلزله زده عازم شدند.

2-  اولین استانهایی که به کمک آذربایجان شرقی آمدند کدام استانها بودند و چگونه وارد عمل شدند؟

اولین استانها ، استانهای اردبیل ، آذربایجانغربی و زنجان بودند که با تشکیل ستادهای فرعی در مناطق زلزله زده وارد عمل شدند بطوریکه مدیریت ستاد فرعی شهرستان ورزقان به استان آذربایجانغربی و مدیریت ستاد فرعی اهر به استان اردبیل و مدیریت ستاد فرعی هریس به استان زنجان سپرده شد . همچنین کلیه شهرستانهای تابعه استان آذربایجان شرقی  با استفاده از امکانات لجستیکی و خودروهای امدادی ونیروهای اصلی و تخصصی به منطقه فرا خوانده شده و مشغول امدادرسانی شدند . کالاها و وسایل موجود مخصوصا" چادرهای موجود در انبارهای استان جهت اسکان اضطراری  به مناطق زلزله زده هدایت شدند.البته بعدا این استانها جای خود را به استانهای دیگر دادند.

3- آیا امکاناتی که جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی داشت متناسب با زلزله زدگان بود ؟

با توجه به پراکندگی مناطق زلزله زده و گستردگی محدوده جغرافیایی که بیش از 300 روستا آسیب دیده بود. طبیعتا" برای سرکشی به  تمامی روستاهادر لحظات طلایی اولیه امکانات استان با حادثه متناسب نبود و نیاز به پشتیبانی اولیه داشت که این پشتیبانی چه از طریق سازمان امداد ونجات و چه از طریق استانهای معین بلافاصله صورت گرفت در اینجا جا دارد از حضور بموقع و راهنمائیها و دستورات کارساز جناب دکتر مظفر رئیس محترم سازمان امدادو نجات در روز اول حادثه تقدیرو تشکر نمایم که دستور پشتیبانی استانهای معین را صادر فرمودند.

4-  با توجه به اینکه شناسایی نقاط ضعف برای برطرف کردن آنها برای حوادث بعدی بسیار موثر خواهد بود می توانید به نقاط ضعف هلال احمر در این حادثه اشاره فرمایید ؟

با توجه با اینکه هنوز درگیر امدادرسانی هستیم در فرصتی مناسب حتما به احصا نقاط قوت و ضعف خواهیم پرداخت .موردی که در بدو زلزله مشهود بود قطع  و مختل شدن ارتباط تلفنی بود که باید ساز و کار مناسب و جدیدی برای رفع این نقیصه در نظر گرفته شودتا در لحظات اولیه امکان تماس با مدیران در مناطق زلزله زده را بسهولت داشته باشیم.مورد بعدی تاکید برتشکیل  امدادگران محله محوردرروستاها وآموزش آنهاست که می توانند در توزیع امکانات اولیه امدادی با مدیریت دهیارنقش موثری در زمان زلزله ایفا کنند.

5-  میزان  رضایت مردم از عملکرد هلال احمر را چگونه ارزیابی می کنید ؟

البته این سوالی است که بایستی از مردم آسیب دیده پرسید و موسساتی که در این خصوص فعال هستند و نظر سنجی های معتبری انجام می دهند می توانند تا حدودی به این سوال پاسخ دهند ولی آنچه که ما می دیدیم و بعضا" در صدا و سیما منعکس می شد مردم از سرعت عمل نیروهای هلال احمر و پخش چادر ها و مواد غذایی ابراز رضایت     می نمودند و از طرفی سرازیر شدن سیل کمکهای مردمی به پایگاههای هلال احمر خود گواه دیگری بر اعتماد مردم به هلال احمر می تواند باشد.در اینجا لازم می دانم از تمامی امدادگران ،داوطلبان ،جوانان و پرسنل خدوم هلال احمر که بخاطر هموطنان آسیب دیده خواب و استراحت را بر خودحرام کردندوبمصداق شعر شیخ اجل سعدی شیرازی (چوعضوی بدرد آورد روزگار/دگر عضوها را نماند قرار)آرام و قرار نداشتند تشکر و قدردانی نمایم البته تقدیروتشکر اصلی با خداوند متعال است که در دفتر اعمال همه اینها ثبت و ضبط خواهند فرمودوذخیره ای برای آخرت خواهد بود.

6- کارنامه جمعیت هلال احمر رابعد از زلزله چگونه ارزیابی می کنید ؟

امدادگران و داوطلبان وجوانان و پرسنل ما از ساعت اولیه وقوع زلزله تا حالا بصورت شبانه روزی در خدمت زلزله زدگان هستند و آنچه که در توان داشتند در طبق اخلاص گذاشتند و بحمد اله این زحمات و تلاشهای مستمر عزیزان به ثمر نشست و رهبر فرزانه انقلاب در بازدیدی که از مناطق زلزله زده داشتندارائه خدمات اولیه و توزیع چادر را      بی نظیر خواندند که حضور و فرمایش حضرت آقا در مناطق آسیب دیده مرهمی برزخم دلهای داغدار شد و آرامش را به منطقه باز گرداند و خستگی را از تن امدادگران و تلاشگران زدود و رئیس جمهور محترم جناب آقای احمدی نژاد نیز ضمن تقدیر از هلال احمر این امدادرسانی را نوعی رکورد در جهان قلمداد نمودند. البته عنایت حضرت آقا و رئیس جمهور محترم نسبت  به هلال احمر رسالت و وظیفه ما را بیش از پیش سنگین می کند.و خدای ناکرده این طوری نیست که ما کار را تمام شده فرض کنیم بلکه با نیروی مضاعف دنباله کارامدادرسانی را می گیریم و بفکر تقویت نقاط قوت و برطرف کردن نقاط ضعف خود خواهیم بود.

7-لطفا" بفرمایید وضعیت کمکهای مردمی چگونه بود؟

باید به این همه اتحاد و همدلی مردم آفرین گفت مردم ما واقعا" در دنیا بی نظیرند اگر همت مردم نبود قطعا" هلال احمر و سایر دستگاههای امدادرسان با مشکل مواجه   می شدند. زبان ما قاصر از ادا نمودن حق مطلب مردم عزیز می باشد.از همان دقایق اولیه زلزله سیل کمکهای مردمی از سراسر استان و اقصی نقاط کشور به طرف پایگاههای جمع آوری کمکهای مردمی هلال احمر سرازیر شد . و مردم کشورمان بار دیگر با اتحاد و همدلی خود فارغ از هیاهو و سرو صدای یاوه گویان و شبکه های خبری معاند که مدام بفکر شایعه پراکنی بودند به وظیفه انسانی خود در قبال آسیب دیدگان بخوبی عمل کردند.

متولی جمع آوری کمکهای مردمی در هلال احمر استان معاونت داوطلبان بودند که در 4 نقطه شهر تبریز ، کمکهای مردمی را جمع آوری و بعد از بسته بندی به ستادهای فرعی مستقر در شهرهای زلزله زده اهر، هریس و ورزقان و اسپیران شهر تبریز ارسال می کردند.مردم ما بصورت خود جوش کمکهای خودرا به روستاها می بردند و در میان آسیب دیدگان توزیع می کردندبعضا روستاهایی که در دسترس بودند از این کمکهای خودجوش بیشتر بهره مند می شدندلذا در چنین مواقعی پیشنهاد می شود مردم عزیزکمکهای خود را در اختیار ستادهای هلال احمر قرار دهند تا  نسبت به توزیع عادلانه اقدام شود.

8- لطفا" به خدماتی که جمعیت هلال احمر در طول این مدت انجام داده اشاره فرمائید ؟

همانطوریکه می دانید جمعیت هلال احمر براساس وظایف ذاتی خود عملیاتهای مختلفی در حوادث مانند زلزله انجام می دهد که از قبیل عملیات جستجو ، نجات – آواربرداری – اسکان اضطراری و پخش تغذیه که همه اینها در زلزله اخیر با تمام توان انجام شد . و یک سری کارهای دیگر که جزء وظایف ذاتی هلال احمر نبود ولی با اینحال هلال احمر از هیچ کاری در جهت خدمت رسانی به زلزله زدگان دریغ نمی کرد به پاره ای از خدمات ارائه شده به زلزله زدگان در ذیل اشاره می نمایم :

تعداد افراد ی که در طول این مدت خدمات رسانی شده بیش از 120هزار نفردر سیصدو سی روستا ی آسیب دیده می باشد ،برای ساماندهی افرادی که خدمات دریافت می کنندنزدیک به 15هزارجلددفترچه امدادی توزیع شده ،چادرهایی که از بدو زلزله تا حالا در اختیار مردم و ارگانها و دستگاهها قرار گرفته نزدیک به 40 هزارمی باشدکه در نوع خود بی نظیر محسوب می شودهمچنین سازمان جوانان  در این مدت بیش از 200دستگاه خیمه نماز در روستاههای مختلف بر پا نموده که در این خیمه ها علاوه بر نماز کارهای فرهنگی آموزشی صورت می گیرد.

قریب به 45 هزار تخته پتوو13 هزارتخته موکت در میان زلزله زدگان پخش شده است ،بیش از1300عددیخدان کائوچوئی در ابتدا در میان مردم توزیع شد اما اکنون بلحاظ فرارسیدن فصل سرمانیاز به وسایل گرمایشی بیش از پیش احساس می شود که در این خصوص نیز هلال احمراقدام به توزیع  بیش از13500عددوالور،نزدیک به5هزارو پانصدعددفانوس وبیش از چهل تن نایلون جهت پوشاندن چادرها پخش کرده است.

سایر اقلام بشرح ذیل:    

چراغ اضطراری:  1090 شعله ،ست ظروف5850 ست ،کلمن4043 عدد

اقلام بهداشتی:    پودر لباسشوئی:  10890 بسته،صابون:       14649  قالب،گالن :       13181  عدد ،تانکر 200 لیتری: 202            عدد،حوله2770عدد،ست بهداشتی14356ست،سرویس بهداشتی: 1314     چشمه،اسباب بازی: 4400    عدد،شرکت کنندگان در مجالس ترحیم14000 نفر،تیمهای حمایت روانی: 16  تیم،آهک پاشی و میکروب زدایی:  62 روستا

اقلام غذایی:

  بسته غذایی انفرادی روزانه:           55618  بسته ،سبد کالا: 9614      بسته ،تن ماهی: 32472    قوطی ،کنسروجات: 174205            قوطی ،آب معدنی: 123352         بطری ،خرما: 14222       کیلوگرم،نان: 67199      بسته ،قند و شکر: 13676            کیلوگرم،حبوبات: 13091کیلوگرم،روغن مایع: 5399         قوطی ،برنج:      36932  کیلوگرم ،

امدادهوایی نیز با بهره گیری از 5 فروند بالگردنزدیک به 250 سورتی پروازبا 140 ساعت داشتندوقریب به 50 تن محموله و بیش از 800 نفر را جابجا کرده اند.

تعداد سرویس بهداشتی تامین شده توسط هلال احمرنزدیک به 1500چشمه بود 

17سگ جستجوبهمرا ه مربیانشان جمعا 73 عملیا ت جستجو داشته اند که تعدادی از این جستجو نتیجه بخش  بوده است

9-مهمترین مشکلاتی که در مسیر امدادرسانی وجو ددارد چیست ؟

همانطورکه می دانید مدیریت عملیات در مواقع حادثه و بحران با مدیریت بحران است در این میان   تنها سازمانی که مسئول امدادرسانی به آسیب دیدگان از حوادث را بر عهده دارد جمعیت هلال احمر است،لذا احساس می شود حجم کارواقدامات و خدماتی که جمعیت هلال احمر در چنین مواقعی انجام می دهد با حدود اختیارات آن تناسبی نداردلذااگرچنانکه در 74 ساعت اولیه حوادث به هلال احمر اختیارات بیشتری واگذار شود می تواند بهتر امدادرسانی را مدیریت کند.

10- مهمترین درسی که از زلزله گرفتید چه بود ؟

الف – درس اول                           

درخت غم بجانم کرده ریشه

بدرگاه خدا نالم همیشه

عزیزان قدر یکدیگربدانید

اجل سنگ است وآدم مثل شیشه

ب – درس دوم

علاج واقعه قبل از وقوع باید کرد.

ج – درس سوم

می روی و می ماند خاطرات شیرینت

دلخوریم از آنت دلخوشیم بر اینت

زلزله علی رغم همه تلخی هایی که دارد شیرینی هایی نیز در پی داشت آنهم تقویت اتحاد و همدلی میان آحاد مردم و مسئولین وامدادگران و داوطلبان و جوانان بود که همه و همه در یک صف واحد به یاری آسیب دیدگان شتافتند.

در پایان بر خود وظیفه می دانم از حضور مداوم  روسای سازمانهای امداد ونجات ،جوانان ،داوطلبان ،معاونین ،مدیران کل ،مدیران عامل استانها وسایرعزیزان علی الخصوص ریاست محترم جمعیت هلال احمر جناب آقای دکتر ابوالحسن فقیه  در مناطق زلزله زده تقدیر و تشکر نمایم  .

http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/14205370074806833832.jpg

http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/11623066171615913878.jpg

تهیه گزارش: علی شهودی مدیر روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجانشرقی بسفارش هفته نامه پیام هلال- روز شنبه مورخه 4شهریور91

 
نوشته شده توسط امدادگر  | لینک ثابت |

خیرین قبل از اقدام به خریدکمکهای غیر نقدی به زلزله زدگان  با هلال احمر مشورت کنند

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ،دکتر عزیز نوری مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجانشرقی با اعلام مطلب فوق به خبر نگاران افزود:با توجه به فرارسیدن فصل سرما و نیاز شدید زلزله زدگان به وسایل گرمایشی از خیرین درخواست می شود قبل از خرید کالاهای اهدایی خود با هلال احمر مشورت کنند تا از اعلام اولویتهای مورد نیازمطلع شوند

وی ادامه داد:بلحاظ محیط چادری لازم است وسایل گرمایشی متناسب با چادرهاتهیه و در اختیار زلزله زدگان قرار گیرد.

دکتر نوری گفت :رئیس جمهور نیز در دیداری که از مناطق زلزله زده داشتند بر تهیه لوازم گرمایشی برقی تاکید داشتندکه در این خصوص تامین بخاری برقی از اولویتهای کاری خواهد بود.

مدیر عامل هلال احمر استان اضافه کرد:جهت جلوگیری از هرگونه حوادث بعدی محیط چادر نشینی از قبیل آتش سوزی، جمعیت هلال احمر در نظر دارد تعدادی کپسولهای اطفا حریق در اختیار چادر نشینان قرار داده و درصورت تامین انبوه کپسول آمادگی داردآموزشهای لازم بکارگیری کپسول واطفا حریق رابه آنان بدهد.

http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/26595599473133283780.jpg

نوشته شده توسط امدادگر  | لینک ثابت |

دکتر عزیزنوری:در حال حاضرلوازم گرمایشی از نیازهای ضروری زلزله زدگان است

دکتر عزیزنوری مدیر عامل جمعیت هلال احمراستان آذربایجانشرقی امشب (جمعه 3/6/91)در گفتگو با خبرنگاران افزود:با توجه به فرارسیدن فصل سرما توزیع لوازم گرمایشی  یکی از نیازهای ضروری آسیب  دیدگان است.

وی ادامه داد:جمعیت هلال احمر در کنارارائه خدمات روزمره ،بعد از این بیشتر فعالیتهای خود را بر روی توزیع لوازم گرمایشی از قبیل والر،گالن نفت ونایلون متمرکزخواهد نمود.

دکتر نوری فرمانده عملیات امداد ونجات زلزله زدگان درپایان گفت:جمعیت هلال احمرتاکنون بیش از10هزارعددوالرونزدیک به 30 هزارکیلوگرم نایلون در میان زلزله زدگان توزیع نموده است.

http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/26595599473133283780.jpg

نوشته شده توسط امدادگر  | لینک ثابت |

http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/90919015769234670886.jpg

http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/06803117228370478941.jpg


ادامه مطلب
نوشته شده توسط امدادگر  | لینک ثابت |

برگ زرین دیگری بر دفتر افتخارات اعضای سخت کوش هلال احمر

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصرروز(پنجشنبه 26مرداد) در پایان بازدید از مناطق زلزله زده استان آذربایجان شرقی ،خدمات اولیه ارائه شده به حادثه دیدگان زلزله اخیر از جمله توزیع چادر را بی نظیر خواندند .

امروز جمعه 3 شهریورنیز محمود احمدی نژادرئیس جمهورکشورمان در پایان بازدید از مناطق زلزله زده با تقدير از تلاش هاي امدادگران جمعيت هلال احمر، اقدامات انجام شده در مناطق زلزله زده آذربايجان با وجود طبيعت سخت و کوهستاني آن را بسيار ارزشمند توصيف کرد و گفت: انجام عمليات جستجو و نجات در مدت 12 ساعت و عمليات امداد و اسکان موقت در مدت زمان 48 ساعت کم نظير و در جهان نوعي رکورد محسوب مي شود

http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/06614891722029222157.jpg

http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/51645162785615969181.jpg

نوشته شده توسط امدادگر  | لینک ثابت |

تصاویر اولیه بازدیدرئیس جمهور از مناطق زلزله زده آذربایجانشرقی

http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/04820992521536194522.jpg

http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/85018062275756042221.jpg

http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/93937953555619093443.jpg


ادامه مطلب
نوشته شده توسط امدادگر  | لینک ثابت |

سفیر ژاپن در ایران با حضور در هلال احمراستان آذربایجانشرقی پیام تسلیت دولت و ملت ژاپن رابمناسبت زلزله اخیرابلاغ نمودند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمرآذربایجانشرقی در این دیدار که صبح امروز جمعه 3/6/91در پایگاه امداد ونجات جمعیت هلال احمراستان انجام گرفت ،کومانوسفیر ژاپن ضمن اظهار همدردی با زلزله زدگان، پیام تسلیت دولت و ملت ژاپن را ابلاغ نمودند.

سفیرژاپن با تجلیل از خدمات بین المللی جمعیت هلال احمرایران به سونامی ژاپن اشاره کرد وگفت :در سونامی سال گذشته ژاپن ،نیروهای امدادی هلال احمر ایران بهمراه  رئیس سازمان امداد و نجات جهت کمک به حادثه دیدگان به ژاپن آمدند،ماهم وقتی باخبر شدیم زلزله ای در آذربایجانشرقی رخ داده جهت کمک و ابراز همدردی عازم تبریز شدیم.

کومانواز تصمیم دولت ژاپن برای کمک به بازسازی مناطق زلزله زده آذربایجانشرقی خبر دادندوگفتند:دولت در نظرداردعلاوه برکمکهای غیرنقدی مبلغ 90میلیون ین ژاپنی معادل 110هزاردلاربرای تهیه مسکن ازپیش ساخته برای هلال احمر ایران کمک نماید.

در ابتدای این دیدار حمید حسین پور معاون امداد ونجات جمعیت هلال احمر استان گزارشی ازاقدامات هلال احمرارائه دادند.

بعد از این دیدار هیئت ژاپنی جهت بازدید از روستا های آسیب دیده به مناطق زلزله زده اعزام شدند.

گفتنی است در این دیداررئیس شرکت ماروبن ژاپن و رئیس انجمن ژاپنی های مقیم تهران سفیر را همراهی می نمودند.

http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/41760840707042681495.jpg

نوشته شده توسط امدادگر  | لینک ثابت |

به منظور بررسی روند امدادرسانی

احمدی‌نژاد با اهالی روستای زلزله زده زغن‌آباد ورزقان دیدار کرد

رئیس جمهور با حضور در چادرهای اسکان موقت روستاییان زلزله‌زده زغن‌آباد ورزقان از نزدیک با مردم به گفت‌وگو نشست و ضمن ابراز همدردی با آنها در جریان چگونگی روند امدادرسانی قرار گرفت.

محمود احمدی‌نژاد صبح امروز (جمعه) به منظور بازدید از مناطق زلزله‌زده استان آذربایجان‌شرقی و بررسی روند امدادرسانی در این استان بدون اعلام قبلی وارد این استان شد.

احمدی‌نژاد امروز در جریان سفر به استان آذربایجان‌شرقی که به منظور دیدار با مردم مناطق زلزله‌زده این استان و پیگیری روند کمک‌رسانی و ارائه خدمات انجام شده است در میان استقبال گرم و صمیمی اهالی روستای زغن‌آباد ورزقان وارد این روستا شد و همراه با مردم از مناطق زلزله‌زده در این روستا بازدید کرد.

رئیس جمهور همچنین با حضور در چادرهای اسکان موقت روستاییان زلزله‌زده از نزدیک با مردم به گفت‌وگو نشست و ضمن ابراز همدردی با آنها در جریان چگونگی روند امدادرسانی قرار گرفت.

وزیر کشور، وزیر راه و شهرسازی، وزیر جهاد کشاورزی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور و رئیس سازمان هلال احمر در این سفر رئیس جمهور را همراهی کردند

http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/41483027031408398700.jpg.

نوشته شده توسط امدادگر  | لینک ثابت |

بیش از 3300نفر از زلزله زدگان از خدمات تیمهای درمانی جمعیت هلال احمربهره مندشده اند

علی شهودی مسئول روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان روزپنجشنبه دوم شهریوردر گفتگو با خبر نگاران با اعلام مطلب فوق افزود:درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر با بهره گیری از167 نفر از عوامل درمانی و پزشکی خود اعم از متخصص،پزشک عمومی،پرستار،ماما،بهداشت محیط،تغذیه وحمایت روانی درحال ارائه خدمات درمانی و بهداشتی  به زلزله زدگان هستند.

وی ادامه داد:بر اساس آخرین آمار دریافتی ازاکیبهای درمانی مستقر در مناطق زلزله زده اهر،هریس و ورزقان بیش از 3300نفراز آسیب دیدگان از خدمات درمانی و آموزشی جمعیت هلال احمربهره مند شده اند.

http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/41904176827401205720.jpg

نوشته شده توسط امدادگر  | لینک ثابت |

دکتر عزیزنوری مدیر عامل جمعیت هلال احمراستان آذربایجانشرقی:

هلال احمربعد ازاین اقدام به پخش بسته های غذایی ده روزه تا یکماهه در میان زلزله زدگان خواهدنمود

دکتر عزیزنوری مدیر عامل هلال احمراستان آذربایجانشرقی امروز چهارشنبه اول شهریور در حاشیه بازدید رئیس جمعیت هلال احمر کشور از مناطق زلزله زده در گفتگو با خبر نگاران افزود:بلافاصله بعد از وقوع زلزله نیرو های امدادی شعب هریس و اهر و ورزقان خودرا به مناطق زلزله زده رسانده بودندو از طرفی عوامل امدادی هلال احمر شهرستانهای معین شهرهای زلزله زده خودرا به مناطق زلزله زده رسانده و مشغول عملیاتهای جستجو و نجات شده بودند.

نوری ادامه داد:در تبریز نیزبلافاصله با فراخوانی ادارات عضو کارگروه امداد و نجات ،ستاد بحران فعال و مدیریت لازم اعمال می شد.

مدیر عامل هلال احمر استان با اشاره به عملیاتهای جستجو و نجات در شب اول زلزله گفت: تقریبا تا صبح عملیات جستجو و نجات تا حدودزیادی انجام گرفته و اسکان اضطراری شرو ع شده بود.

دکتر عزیز نوری به تثبیت نسبی اوضاع زلزله زدگان اشاره کرد وافزود:هلال احمربعد ازاین اقدام به پخش بسته های غذایی ده روزه تا یکماهه خواهدنمودوبعلت رسیدن فصل سرما والر وپیت نفت و سایر وسایل گرمایشی توزیع خواهد کرد.

وی در پایان اضافه کرد:مدیریت بحران استان تصمیم گرفته ظرف دو ماه آینده اسکان دائمی راانجام دهد.

http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/97768453882890962898.jpg

نوشته شده توسط امدادگر  | لینک ثابت |

دکتر ابوالحسن فقیه رئیس جمعیت هلال احمرکشور:

حضور گسترده امدادی موجب شده تا پراکندگی مناطق آسیب دیده از زلزله خللی درکار نیروهای امدادی بوجود نیاورد.

دکتر ابوالحسن فقیه رئیس جمعیت هلال احمرکشورصبح امروز چهارشنبه اول شهریور از روستاهای زلزله زده ماللالار،زنگ آباد وشهسواربازدید و از نزدیک با زلزله زدگان گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجانشرقی دکتر ابوالحسن فقیه رئیس جمعیت هلال احمرکشوردر گفتگو با خبرنگاران افزود: حضور گسترده امدادگران و داوطلبان از سراسرکشوردر مناطق زلزله زده  موجب شده تا پراکندگی مناطق آسیب دیده از زلزله خللی درکار نیروهای امدادی بوجود نیاورد.

فقیه ادامه داد:تقریبا همه روستاهای آسیب دیده از زلزله از خدمات گوناگون هلال احمر از قبیل اسکان و تغذیه بهره مند شده اند.

رئیس جمعیت هلال احمر کشورعنوان کرد:اعضای سازمان جوانان جمعیت هلال احمرمشغول ارائه خدمات اجتماعی برای کودکان و مادران هستند و تیمهای درمانی هلال احمرامکانات در مانی را در اختیار آسیب دیدگان قرار می دهند.

دکتر فقیه ادامه داد:با ادامه روند امداد رسانی و خدمات ارائه شده روز به روز وضعیت آسیب دیدگان رو به بهبود است.

وی به عملیاتهای انجام شده توسط هلال احمراشاره کرد و گفت: در وهله اول امداد و نجات  ،عملیات جستجو و اسکان و تغذیه را شروع کرده و در ادامه سازمان جوانان به ارائه خدمات اجتماعی وبهداشتی پرداخته است.

دکتر فقیه در پایان به دغدغه اصلی آسیب دیدگان پرداخت و افزود:فعلا بعلت سرمای زودرس در مناطق زلزله زده دغدغه اصلی مردم درروزهای آینده تامین سرپناه می باشد.

گفتنی است در این بازدید رئیس شورای شهر تبریزوروسای سازمانهای امدادو نجات وجوانان و داوطلبان کشورومدیرعامل هلال احمر استان حضور داشتند.

http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/74339923342944212040.jpg


ادامه مطلب
نوشته شده توسط امدادگر  | لینک ثابت |

سومین سفررئیس جمعیت هلال احمرکشوربعد از زلزله به تبریز

دکترابوالحسن فقیه رئیس جمعیت هلال احمر کشوروارد مناطق زلزله زده شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمراستان آذربایجانشرقی دکتر ابوالحسن فقیه رئیس جمعیت هلال احمر کشور در صدر هیئتی متشکل از مدیران ارشد جمعیت هلال احمر کشور بمنظور بازدید از مناطق زلزله زده و بررسی روند امداد رسانی وارد مناطق زلزله شد.

گفتنی است دبیرکل،روسای سازمانهای امداد ونجات ،جوانان،داوطلبان ،مدیر کل روابط عمومی،معاون پارلمانی و...در این سفر ایشان را همراهی می کنند.

http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/49178064049616139934.jpg


ادامه مطلب
نوشته شده توسط امدادگر  | لینک ثابت |

دبیرکل جمعیت هلال احمرکشور بمنظور بازدید از روند امداد رسانی وارد تبریز شد

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمراستان آذربایجانشرقی رستمی دبیر کل جمعیت هلال احمر کشوربمنظور بازدید از روند امداد رسانی صبح امروز چهارشنبه 1/6/91وارد تبریز شد.

ایشان در ابتدای ورود به تبریز از انبارهای امدادی هلال احمر بازدید ،سپس عازم مناطق زلزله زده گردیدند.

http://ups.night-skin.com/up-91-06/IMG-6529.jpgادامه مطلب
نوشته شده توسط امدادگر  | لینک ثابت |